Porównaj moc (180 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (164 700 zł vs 908 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen Jumpy Transporter czy Bentley Bentayga.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Citroen Jumpy Transporter jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 164 700 zł , podczas gdy Bentley Bentayga kosztuje 908 400 zł . Różnica wynosi około 743 776 zł.
W spalaniu również widać różnice: Citroen Jumpy Transporter zużywa 6,2 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Bentayga, który spala 13 L/100km. To około 6,8 L/100km różnicy.
Pod względem zasięgu elektrycznego Citroen Jumpy Transporter wypada istotnie lepiej: osiąga do 328 km, czyli około 278 km więcej niż Bentley Bentayga.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Bentley Bentayga ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 550 KM zamiast 180 KM. To różnica około 370 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Bentayga jest istotnie szybszy – 4,5 s wobec 12,1 s. Różnica wynosi około 7,6 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Bentayga ciągnie zdecydowanie mocniej – 770 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 370 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Citroen Jumpy Transporter oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.
Pod względem masy własnej Citroen Jumpy Transporter jest zdecydowanie lżejszy – 1 722 kg wobec 2 415 kg. Różnica to około 693 kg.
Pod względem ładowności Citroen Jumpy Transporter wypada odczuwalnie lepiej – 1 226 kg wobec 835 kg. Różnica to około 391 kg.
Citroen Jumpy Transporter jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Citroën Jumpy to praktyczny i wygodny transporter, który daje poczucie solidności i pewności za kierownicą — wymarzony kompan dla małych firm, ekip remontowych i osób zabierających na pokład wszystko, co nie mieści się w osobówce. Nie będzie gwiazdą miejskich apdejtów, ale odwdzięczy się niezawodnością, rozsądnymi kosztami eksploatacji i sprytnymi rozwiązaniami ładunkowymi.
szczegółyBentayga to luksusowy SUV, który łączy ręczne wykonanie wnętrza z wyraźną prezencją na drodze — wsiadasz do niego jak do prywatnego salonu. Za kierownicą daje bezkompromisowy komfort i poczucie statusu, a jego sylwetka przyciąga spojrzenia jak gwiazda na czerwonym dywanie.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
164 700 - 266 600 zł
|
Cena
908 400 - 1 180 800 zł
|
|
Zużycie L/100km
6,2 - 6,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
13 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
23,6 - 24,7 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
222 - 328 km
|
Zasięg elektryczny
50 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
17,3 kWh
|
|
CO2
0 - 199 g/km
|
CO2
294 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
75 - 85 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Van
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
3 - 6
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
1 722 - 2 188 kg
|
Masa własna
2 415 - 2 514 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
484 L
|
|
Długość
-
|
Długość
5 125 - 5 305 mm
|
|
Szerokość
1 920 mm
|
Szerokość
1 998 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 728 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 774 L
|
|
Ładowność
881 - 1 226 kg
|
Ładowność
736 - 835 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
|
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
120 - 180 KM
|
Moc KM
462 - 550 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,1 - 13,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 5,3 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
254 - 290 km/h
|
|
Moment obrotowy
260 - 400 Nm
|
Moment obrotowy
700 - 770 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
6 - 8
|
|
Moc kW
88 - 132 kW
|
Moc kW
340 - 404 kW
|
|
Pojemność silnika
1 499 - 2 184 cm3
|
Pojemność silnika
2 995 - 3 996 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 024 - 2 025
|
Rok modelowy
2 020 - 2 022
|
|
Klasa efektywności CO2
A, F, G
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
Citroen
|
Marka
Bentley
|