VS

Ford Mustang Mach-E vs NIO ET7 porównanie

Porównaj moc (487 KM vs 653 KM), bagażnik i cenę (248 200 zł vs 307 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Mustang Mach-E czy NIO ET7.

Ford Mustang Mach-E vs NIO ET7: najważniejsze różnice

Ford Mustang Mach-E

3,4 (3 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
  • minimalnie większy zasięg elektryczny
  • lekko lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

NIO ET7

  • zauważalnie większa moc
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Mustang Mach-E

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Ford Mustang Mach-E jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 248 200 zł , podczas gdy NIO ET7 kosztuje 307 100 zł . Różnica wynosi około 58 864 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Mustang Mach-E: z wynikiem 17,7 kWh/100km jest prawie niezauważalnie bardziej wydajny niż NIO ET7, który zużywa 19 kWh/100km. Różnica to około 1,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Ford Mustang Mach-E wypada minimalnie lepiej: osiąga do 600 km, czyli około 16 km więcej niż NIO ET7.

ET7

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika NIO ET7 ma zauważalnie więcej mocy653 KM zamiast 487 KM. To różnica około 166 KM.

Oba modele przyspieszają niemal tak samo – 3,8 s od 0 do 100 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Mustang Mach-E ciągnie lekko mocniej – 950 Nm wobec 850 Nm. Różnica to około 100 Nm.

Mustang Mach-E

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Mustang Mach-E jest lekko lżejszy – 2 161 kg wobec 2 434 kg. Różnica to około 273 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Mustang Mach-E oferuje widocznie więcej miejsca – 519 L wobec 363 L. To różnica około 156 L litrów.

Pod względem ładowności NIO ET7 wypada niewiele lepiej – 466 kg wobec 450 kg. Różnica to około 16 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Mustang Mach-E wykazuje drobne, ale wyraźne zalety w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 248 200 zł
Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 268 - 487 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,7 - 21 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 470 - 600 km
Ford Mustang Mach-E
NIO ET7

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Mustang Mach-E

Mustang Mach‑E to elektryczna reinterpretacja legendy, która łączy rasowy charakter z codzienną użytecznością i potrafi zaskoczyć energią oraz pewnością prowadzenia. Dla kupujących to kusząca oferta: emocje znane z klasycznego Mustanga zamknięte w praktycznym, komfortowym nadwoziu — trochę sportu, dużo rozsądku i szczypta nowoczesnego sprytu.

szczegóły

NIO ET7

NIO ET7 to elektryczna limuzyna, która łączy elegancję z futurystycznymi technologiami i robi to z pewnością siebie godną samochodu z wyższej półki. Jazda nią jest płynna i komfortowa, wnętrze przemyślane, a efekt końcowy — uśmiech na twarzy i kilka zazdrosnych spojrzeń przy pierwszym postoju.

szczegóły
Ford Mustang Mach-E
NIO ET7

Koszty i Zużycie

Cena
248 200 - 342 600 zł
Cena
307 100 - 353 300 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,7 - 21 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
19 - 19,3 kWh/100km
Zasięg elektryczny
470 - 600 km
Zasięg elektryczny
451 - 584 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
4
Masa własna
2 161 - 2 351 kg
Masa własna
2 434 - 2 454 kg
Pojemność bagażnika
519 L
Pojemność bagażnika
363 L
Długość
-
Długość
5 101 mm
Szerokość
1 881 mm
Szerokość
1 987 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 509 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
368 - 450 kg
Ładowność
446 - 466 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
268 - 487 KM
Moc KM
653 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 6,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
525 - 950 Nm
Moment obrotowy
850 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
197 - 358 kW
Moc kW
480 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2022
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.