VS

Ford Ranger vs Rolls-Royce Cullinan porównanie

Porównaj moc (281 KM vs 600 KM), bagażnik i cenę (248 300 zł vs 1 411 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Ranger czy Rolls-Royce Cullinan.

Ford Ranger vs Rolls-Royce Cullinan: najważniejsze różnice

Ford Ranger

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu lżejszy
szczegóły

Rolls-Royce Cullinan

  • istotnie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ranger

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Ford Ranger jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 248 300 zł , podczas gdy Rolls-Royce Cullinan kosztuje 1 411 400 zł . Różnica wynosi około 1 163 172 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Ranger zużywa 3,1 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Rolls-Royce Cullinan, który spala 16 L/100km. To około 12,9 L/100km różnicy.

Cullinan

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Rolls-Royce Cullinan ma istotnie więcej mocy600 KM zamiast 281 KM. To różnica około 319 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Rolls-Royce Cullinan jest znacznie szybszy – 4,9 s wobec 8,7 s. Różnica wynosi około 3,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Rolls-Royce Cullinan ciągnie widocznie mocniej – 900 Nm wobec 697 Nm. Różnica to około 203 Nm.

Ranger

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Ranger jest w niewielkim stopniu lżejszy – 2 405 kg wobec 2 660 kg. Różnica to około 255 kg.

Pod względem ładowności Ford Ranger wypada nieco lepiej – 989 kg wobec 840 kg. Różnica to około 149 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Ranger przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 248 300 zł
Ranger

Ford Ranger

  • Typ silnika : Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 240 - 281 KM
  • Zużycie L/100km : 3,1 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 42 km
Ford Ranger
Rolls-Royce Cullinan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Ranger

Ford Ranger to twardy, praktyczny pickup, który bez wysiłku łączy terenowe predyspozycje z codzienną użytecznością — sprawdzi się i na placu budowy, i podczas weekendowych wypadów za miasto. Dla osób szukających auta do ciężkiej pracy, ale z odrobiną stylu i komfortu w kabinie, Ranger jest propozycją wartą zobaczenia na żywo.

szczegóły

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan to luksusowy SUV, który zachowuje majestat limuzyny nawet na nierównych drogach — wsiadasz jak na audiencję i jedziesz jak król, przyciągając spojrzenia na każdym skrzyżowaniu. Dla nabywcy to nie tylko samochód, lecz ruchome dzieło rzemiosła kupowane bardziej dla demonstracji stylu i absolutnego komfortu niż dla praktycznych powodów, więc każdy przejazd staje się małym wydarzeniem.

szczegóły
Ford Ranger
Rolls-Royce Cullinan

Koszty i Zużycie

Cena
248 300 - 294 800 zł
Cena
1 411 400 - 1 663 700 zł
Zużycie L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
Zużycie L/100km
16 - 16,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
42 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
70 - 265 g/km
CO2
363 - 380 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Pickup
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 405 - 2 511 kg
Masa własna
2 660 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
555 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 918 mm
Szerokość
2 000 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
845 - 989 kg
Ładowność
840 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
240 - 281 KM
Moc KM
571 - 600 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 5,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
600 - 697 Nm
Moment obrotowy
850 - 900 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
12
Moc kW
177 - 207 kW
Moc kW
420 - 441 kW
Pojemność silnika
2 261 - 2 993 cm3
Pojemność silnika
6 749 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Ford
Marka
Rolls-Royce
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.