VS

Ford Ranger vs VW Taigo porównanie

Porównaj moc (281 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (248 300 zł vs 102 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Ranger czy VW Taigo.

Ford Ranger vs VW Taigo: najważniejsze różnice

Ford Ranger

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
szczegóły

VW Taigo

4,9 (3 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ranger

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

VW Taigo jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 102 100 zł , podczas gdy Ford Ranger kosztuje 248 300 zł . Różnica wynosi około 146 163 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Ranger zużywa 3,1 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż VW Taigo, który spala 5,3 L/100km. To około 2,2 L/100km różnicy.

Taigo

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ford Ranger ma wyraźnie bardziej więcej mocy281 KM zamiast 150 KM. To różnica około 131 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Taigo jest prawie niezauważalnie szybszy – 8,2 s wobec 8,7 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Ranger ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 697 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 447 Nm.

Ranger

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Taigo jest zdecydowanie lżejszy – 1 229 kg wobec 2 405 kg. Różnica to około 1 176 kg.

Pod względem ładowności Ford Ranger wypada wyraźnie bardziej lepiej – 989 kg wobec 457 kg. Różnica to około 532 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Ranger dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 248 300 zł
Ranger

Ford Ranger

  • Typ silnika : Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 240 - 281 KM
  • Zużycie L/100km : 3,1 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 42 km
Ford Ranger
VW Taigo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Ranger

Ford Ranger to twardy, praktyczny pickup, który bez wysiłku łączy terenowe predyspozycje z codzienną użytecznością — sprawdzi się i na placu budowy, i podczas weekendowych wypadów za miasto. Dla osób szukających auta do ciężkiej pracy, ale z odrobiną stylu i komfortu w kabinie, Ranger jest propozycją wartą zobaczenia na żywo.

szczegóły

VW Taigo

VW Taigo to kompaktowy crossover, który stawia na miejską elegancję i odrobinę sportowego charakteru, łącząc opływową sylwetkę coupe z praktycznością hatchbacka. Dla kupującego to rozsądna propozycja — wygodny w codziennym użytkowaniu, z nowoczesnym wnętrzem i kilkoma przyjemnymi smaczkami, które sprawiają, że łatwo się w nim zakochać.

szczegóły
Ford Ranger
VW Taigo

Koszty i Zużycie

Cena
248 300 - 294 800 zł
Cena
102 100 - 163 000 zł
Zużycie L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 5,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
42 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
70 - 265 g/km
CO2
120 - 132 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Pickup
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 405 - 2 511 kg
Masa własna
1 229 - 1 302 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
440 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 918 mm
Szerokość
1 757 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
845 - 989 kg
Ładowność
448 - 457 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
240 - 281 KM
Moc KM
95 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,2 - 11,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
600 - 697 Nm
Moment obrotowy
175 - 250 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
177 - 207 kW
Moc kW
70 - 110 kW
Pojemność silnika
2 261 - 2 993 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
D
Marka
Ford
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.