VS

Honda e:Ny1 vs VW ID.3 porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 231 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 149 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Honda e:Ny1 czy VW ID.3.

Honda e:Ny1 vs VW ID.3: najważniejsze różnice

Honda e:Ny1

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • niewiele lżejszy
szczegóły

VW ID.3

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu tańszy
  • trochę większa moc
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

e:Ny1

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

VW ID.3 jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy Honda e:Ny1 kosztuje 171 300 zł . Różnica wynosi około 21 942 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma VW ID.3: z wynikiem 13,9 kWh/100km jest odczuwalnie bardziej wydajny niż Honda e:Ny1, który zużywa 18,2 kWh/100km. Różnica to około 4,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.3 wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 629 km, czyli około 217 km więcej niż Honda e:Ny1.

ID.3

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VW ID.3 ma trochę więcej mocy231 KM zamiast 204 KM. To różnica około 27 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW ID.3 jest niewiele szybszy – 7,1 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.3 ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 350 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 40 Nm.

e:Ny1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Honda e:Ny1 jest niewiele lżejszy – 1 730 kg wobec 1 885 kg. Różnica to około 155 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW ID.3 oferuje ledwo więcej miejsca – 383 L wobec 361 L. To różnica około 22 L litrów.

Pod względem ładowności VW ID.3 wypada widocznie lepiej – 464 kg wobec 350 kg. Różnica to około 114 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW ID.3 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 149 300 zł
ID.3

VW ID.3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 170 - 231 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 410 - 629 km
Honda e:Ny1
VW ID.3

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1 to elektryczny maluch o designerskim temperamencie — zgrabny w miejskim gąszczu, a jednocześnie z wnętrzem, które wygląda jakby przyszło z przyszłości i chciało zostać na dłużej. Dla kupujących szukających komfortu, prostoty obsługi i przyjaznej codziennej eksploatacji to samochód, który niekrzykliwie potrafi uprzyjemnić każdy dojazd.

szczegóły

VW ID.3

VW ID.3 to elektryczny hatchback, który robi wrażenie świeżym designem i praktycznym wnętrzem, idealny dla osób szukających codziennego komfortu bez komplikacji. Jazda nim jest cicha i przewidywalna, a manewrowanie w mieście przyjemne — to auto, które łatwo polubić i jeszcze łatwiej polecić.

szczegóły
Honda e:Ny1
VW ID.3

Koszty i Zużycie

Cena
171 300 - 184 500 zł
Cena
149 300 - 209 100 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
412 km
Zasięg elektryczny
410 - 629 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 730 kg
Masa własna
1 885 - 1 966 kg
Pojemność bagażnika
344 - 361 L
Pojemność bagażnika
383 L
Długość
4 387 mm
Długość
-
Szerokość
1 790 mm
Szerokość
1 809 mm
Wysokość
1 584 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 136 - 1 176 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
350 kg
Ładowność
422 - 464 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
204 KM
Moc KM
170 - 231 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 8 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
350 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
150 kW
Moc kW
125 - 170 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Honda
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.