VS

Hyundai i10 vs Polestar 3 porównanie

Porównaj moc (90 KM vs 517 KM), bagażnik i cenę (74 600 zł vs 345 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai i10 czy Polestar 3.

Hyundai i10 vs Polestar 3: najważniejsze różnice

Hyundai i10

5 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

Polestar 3

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i10

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Hyundai i10 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 74 600 zł , podczas gdy Polestar 3 kosztuje 345 200 zł . Różnica wynosi około 270 600 zł.

3

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Polestar 3 ma znacznie więcej mocy517 KM zamiast 90 KM. To różnica około 427 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Polestar 3 jest istotnie szybszy – 4,7 s wobec 11,4 s. Różnica wynosi około 6,7 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Polestar 3 jest w niewielkim stopniu szybszy – osiąga 210 km/h, podczas gdy Hyundai i10 kończy na 175 km/h. Różnica to około 35 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Polestar 3 ciągnie zdecydowanie mocniej – 910 Nm wobec 172 Nm. Różnica to około 738 Nm.

i10

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai i10 jest wyraźnie bardziej lżejszy – 996 kg wobec 2 575 kg. Różnica to około 1 579 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Polestar 3 oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 484 L wobec 252 L. To różnica około 232 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Polestar 3 wypada wyraźnie lepiej – do 1 411 L, czyli o około 361 L więcej niż Hyundai i10.

Pod względem ładowności Polestar 3 wypada trochę lepiej – 496 kg wobec 423 kg. Różnica to około 73 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Polestar 3 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 345 200 zł
3

Polestar 3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 299 - 517 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,6 - 21,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 567 - 706 km
Hyundai i10
Polestar 3

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai i10

Hyundai i10 to sprytny maluch miejski, który łączy praktyczność z sympatycznym designem i niskimi kosztami eksploatacji. Parkowanie staje się przyjemnością, a wyposażenie daje wszystko, czego potrzeba do codziennej jazdy bez zbędnych komplikacji.

szczegóły

Polestar 3

Polestar 3 to elegancki, elektryczny SUV, który łączy skandynawską estetykę z pewnym, dynamicznym charakterem jazdy — robi wrażenie zarówno na drodze, jak i na parkingu. Wnętrze kusi jakością materiałów i intuicyjną ergonomią, a nowoczesne systemy wspomagające sprawiają, że codzienne dojazdy stają się mniej stresujące; to dobry wybór dla kierowców, którzy chcą komfortu i stylu bez zbędnego blichtru.

szczegóły
Hyundai i10
Polestar 3

Koszty i Zużycie

Cena
74 600 - 97 500 zł
Cena
345 200 - 405 000 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,5 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,6 - 21,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
567 - 706 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
107 kWh
CO2
110 - 124 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
36 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
996 - 1 099 kg
Masa własna
2 575 - 2 584 kg
Pojemność bagażnika
252 L
Pojemność bagażnika
484 L
Długość
3 670 - 3 675 mm
Długość
4 900 mm
Szerokość
1 680 mm
Szerokość
1 935 mm
Wysokość
1 480 - 1 483 mm
Wysokość
1 614 - 1 618 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 050 L
Maksymalna pojemność bagażnika
1 411 L
Ładowność
344 - 423 kg
Ładowność
285 - 496 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Zautomatyzowana manualna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
63 - 90 KM
Moc KM
299 - 517 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 18,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
143 - 175 km/h
Maksymalna prędkość
180 - 210 km/h
Moment obrotowy
93 - 172 Nm
Moment obrotowy
490 - 910 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
46 - 66 kW
Moc kW
220 - 380 kW
Pojemność silnika
998 - 1 197 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
C, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
Polestar
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.