VS

Hyundai i20 vs MINI Countryman porównanie

Porównaj moc (90 KM vs 313 KM), bagażnik i cenę (95 300 zł vs 154 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai i20 czy MINI Countryman.

Hyundai i20 vs MINI Countryman: najważniejsze różnice

Hyundai i20

4 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • ledwo bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

MINI Countryman

5 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i20

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Hyundai i20 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 95 300 zł , podczas gdy MINI Countryman kosztuje 154 200 zł . Różnica wynosi około 58 864 zł.

W spalaniu również widać różnice: Hyundai i20 zużywa 5,7 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż MINI Countryman, który spala 5,9 L/100km. To około 0,2 L/100km różnicy.

Countryman

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika MINI Countryman ma zdecydowanie więcej mocy313 KM zamiast 90 KM. To różnica około 223 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MINI Countryman jest wyraźnie bardziej szybszy – 5,6 s wobec 11,5 s. Różnica wynosi około 5,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MINI Countryman ciągnie zdecydowanie mocniej – 494 Nm wobec 172 Nm. Różnica to około 322 Nm.

i20

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai i20 jest wyraźnie lżejszy – 1 145 kg wobec 1 570 kg. Różnica to około 425 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MINI Countryman oferuje widocznie więcej miejsca – 460 L wobec 352 L. To różnica około 108 L litrów.

Pod względem ładowności MINI Countryman wypada minimalnie lepiej – 500 kg wobec 465 kg. Różnica to około 35 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MINI Countryman wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 154 200 zł
Countryman

MINI Countryman

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 122 - 313 KM
  • Zużycie L/100km : 5,9 - 6,5 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 14,8 - 15,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 463 - 497 km
Hyundai i20
MINI Countryman

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai i20

Hyundai i20 to sprytny, zgrabny hatchback, który łączy miejską praktyczność z odrobiną stylu i europejskim sznytem — prowadzi się pewnie i nie udaje samochodu, którym nie jest. Jeśli szukasz rozsądnego, wygodnego auta na co dzień, które nie zrujnuje portfela i chętnie pokaże, że codzienna jazda może być przyjemna, i20 jest mocnym kandydatem.

szczegóły

MINI Countryman

MINI Countryman to najbardziej praktyczne i zadziorne wcielenie brytyjskiej marki — udaje mu się łączyć miejską zwinność z gotowością do weekendowej wyprawy po dziurawych drogach. W środku przyciąga charakterystycznym stylem MINI i solidnym poczuciem jakości, a przyjemność z prowadzenia sprawia, że codzienne dojazdy nie nudzą się szybko.

szczegóły
Hyundai i20
MINI Countryman

Koszty i Zużycie

Cena
95 300 - 123 000 zł
Cena
154 200 - 204 400 zł
Zużycie L/100km
5,7 L/100km
Zużycie L/100km
5,9 - 6,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,8 - 15,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
463 - 497 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
128 - 129 g/km
CO2
0 - 149 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 145 - 1 170 kg
Masa własna
1 570 - 2 075 kg
Pojemność bagażnika
352 L
Pojemność bagażnika
450 - 460 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 775 mm
Szerokość
1 843 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
455 - 465 kg
Ładowność
475 - 500 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
90 KM
Moc KM
122 - 313 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,5 - 12,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,6 - 10,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
172 Nm
Moment obrotowy
230 - 494 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
3
Moc kW
66 kW
Moc kW
90 - 230 kW
Pojemność silnika
998 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D
Klasa efektywności CO2
D, A, E
Marka
Hyundai
Marka
MINI
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.