VS

Hyundai IONIQ 5 vs XPeng P7+ porównanie

Porównaj moc (229 KM vs 503 KM), bagażnik i cenę (222 100 zł vs 204 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai IONIQ 5 czy XPeng P7+.

Hyundai IONIQ 5 vs XPeng P7+: najważniejsze różnice

Hyundai IONIQ 5

5 (2 Opinie)
oceń
  • minimalnie większy zasięg elektryczny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

XPeng P7+

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • zdecydowanie większa moc
  • niewiele bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

IONIQ 5

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

XPeng P7+ jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 204 700 zł , podczas gdy Hyundai IONIQ 5 kosztuje 222 100 zł . Różnica wynosi około 17 351 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma XPeng P7+: z wynikiem 15,2 kWh/100km jest niewiele bardziej wydajny niż Hyundai IONIQ 5, który zużywa 15,6 kWh/100km. Różnica to około 0,4 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Hyundai IONIQ 5 wypada minimalnie lepiej: osiąga do 570 km, czyli około 40 km więcej niż XPeng P7+.

P7+

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika XPeng P7+ ma zdecydowanie więcej mocy503 KM zamiast 229 KM. To różnica około 274 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h XPeng P7+ jest istotnie szybszy – 4,3 s wobec 7,5 s. Różnica wynosi około 3,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: XPeng P7+ ciągnie zdecydowanie mocniej – 670 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 320 Nm.

IONIQ 5

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai IONIQ 5 jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 955 kg wobec 1 999 kg. Różnica to około 44 kg.

Pod względem pojemności bagażnika XPeng P7+ oferuje niewiele więcej miejsca – 573 L wobec 520 L. To różnica około 53 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

XPeng P7+ jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 204 700 zł
P7+

XPeng P7+

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 245 - 503 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,2 - 17,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 455 - 530 km
Hyundai IONIQ 5
XPeng P7+

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5 wygląda jak koncept wniesiony na ulice — odważny design i przestronne, minimalistyczne wnętrze robią wrażenie od pierwszego spojrzenia. Dla kierowcy to praktyczny i wygodny elektryk, który ułatwia codzienne życie i jednocześnie wywołuje uśmiech za kierownicą; idealny wybór dla tych, którzy chcą nowoczesności bez komplikacji.

szczegóły

XPeng P7+

XPeng P7+ kusi smukłą sylwetką i wnętrzem jak z przyszłości, gdzie każdy detal wygląda na starannie przemyślany. To propozycja dla tych, którzy chcą codziennej nowoczesności z wyraźnym zacięciem sportowym — i lubią, gdy samochód robi wrażenie równie dobrze na parkingu, co na trasie.

szczegóły
Hyundai IONIQ 5
XPeng P7+

Koszty i Zużycie

Cena
222 100 - 236 300 zł
Cena
204 700 - 235 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,6 - 16 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,2 - 17,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
440 - 570 km
Zasięg elektryczny
455 - 530 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 955 - 2 060 kg
Masa własna
1 999 - 2 200 kg
Pojemność bagażnika
520 L
Pojemność bagażnika
573 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 890 mm
Szerokość
1 937 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
515 - 530 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
170 - 229 KM
Moc KM
245 - 503 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 8,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,3 - 6,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 Nm
Moment obrotowy
450 - 670 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
125 - 168 kW
Moc kW
180 - 370 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
XPeng
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.