VS

Hyundai Tucson vs DS Automobiles N°4 porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 224 KM), bagażnik i cenę (107 100 zł vs 169 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Tucson czy DS Automobiles N°4.

Hyundai Tucson vs DS Automobiles N°4: najważniejsze różnice

Hyundai Tucson

3,9 (5 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

DS Automobiles N°4

5 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tucson

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Hyundai Tucson jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 107 100 zł , podczas gdy DS Automobiles N°4 kosztuje 169 700 zł . Różnica wynosi około 62 643 zł.

W spalaniu również widać różnice: Hyundai Tucson zużywa 2,7 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż DS Automobiles N°4, który spala 3 L/100km. To około 0,3 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego DS Automobiles N°4 wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 449 km, czyli około 379 km więcej niż Hyundai Tucson.

N°4

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Hyundai Tucson ma zauważalnie więcej mocy288 KM zamiast 224 KM. To różnica około 64 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h DS Automobiles N°4 jest ledwo szybszy – 7,1 s wobec 7,5 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Hyundai Tucson ciągnie minimalnie mocniej – 379 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 19 Nm.

Tucson

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej DS Automobiles N°4 jest niewiele lżejszy – 1 436 kg wobec 1 542 kg. Różnica to około 106 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Hyundai Tucson oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 620 L wobec 430 L. To różnica około 190 L litrów.

Pod względem ładowności Hyundai Tucson wypada minimalnie lepiej – 545 kg wobec 542 kg. Różnica to około 3 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

DS Automobiles N°4 wygrywa pewnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 169 700 zł
N°4

DS Automobiles N°4

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Elektryczny, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 130 - 224 KM
  • Zużycie L/100km : 3 - 5,2 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 15 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 77 - 449 km
Hyundai Tucson
DS Automobiles N°4

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson to stylowy i praktyczny SUV, który łączy wyrazisty wygląd z codzienną użytecznością — sprawdzi się równie dobrze w miejskim zgiełku, co podczas weekendowych wypadów. Wnętrze jest przemyślane i wygodne, a nowoczesne rozwiązania ułatwiają życie kierowcy, bez potrzeby przepłacania.

szczegóły

DS Automobiles N°4

DS 4 to francuski kompakt premium, który przyciąga spojrzenia odważnym wzornictwem i starannie wykończonym wnętrzem, pełnym nietuzinkowych detali. Jeździ się nim przyjemnie i bezpretensjonalnie, więc jeśli chcesz luksusu, który nie krzyczy o swoim statusie, to solidna propozycja — trochę elegancji na co dzień.

szczegóły
Hyundai Tucson
DS Automobiles N°4

Koszty i Zużycie

Cena
107 100 - 245 500 zł
Cena
169 700 - 241 200 zł
Zużycie L/100km
2,7 - 7,6 L/100km
Zużycie L/100km
3 - 5,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
15 kWh/100km
Zasięg elektryczny
63 - 70 km
Zasięg elektryczny
77 - 449 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
62 - 172 g/km
CO2
0 - 136 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 542 - 1 893 kg
Masa własna
1 436 - 1 792 kg
Pojemność bagażnika
546 - 620 L
Pojemność bagażnika
360 - 430 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 865 mm
Szerokość
1 830 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
518 - 545 kg
Ładowność
458 - 542 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Elektryczny, Diesel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
136 - 288 KM
Moc KM
130 - 224 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 11,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 10,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 379 Nm
Moment obrotowy
230 - 360 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
100 - 212 kW
Moc kW
96 - 165 kW
Pojemność silnika
1 598 cm3
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
F, D, E, B
Klasa efektywności CO2
D, B, A, E
Marka
Hyundai
Marka
DS Automobiles
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.