Porównaj moc (508 KM vs 180 KM), bagażnik i cenę (277 600 zł vs 162 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia EV9 czy Toyota Corolla Cross.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Toyota Corolla Cross jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 162 500 zł , podczas gdy Kia EV9 kosztuje 277 600 zł . Różnica wynosi około 115 093 zł.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Kia EV9 ma znacznie więcej mocy – 508 KM zamiast 180 KM. To różnica około 328 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Kia EV9 jest zdecydowanie szybszy – 4,6 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Kia EV9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Toyota Corolla Cross jest zdecydowanie lżejszy – 1 380 kg wobec 2 392 kg. Różnica to około 1 012 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Toyota Corolla Cross oferuje zauważalnie więcej miejsca – 425 L wobec 333 L. To różnica około 92 L litrów.
Pod względem ładowności Kia EV9 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 615 kg wobec 560 kg. Różnica to około 55 kg.
Kia EV9 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Kia EV9 to odważny, elektryczny SUV, który przyciąga spojrzenia nietuzinkową sylwetką i przestronnym, dopracowanym wnętrzem. Dla kierowców szukających komfortu, nowoczesnych rozwiązań i dużej praktyczności to propozycja, która potrafi zaskoczyć — i to nie tylko na stacji ładowania.
szczegółyToyota Corolla Cross to wygodny i praktyczny crossover, który świetnie sprawdzi się jako rodzinne auto na co dzień. Łączy oszczędne prowadzenie z przestrzenią i niezawodnością Toyoty, a przy tym nie próbuje udawać sportowca — jest po prostu rozsądnym wyborem.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
277 600 - 399 700 zł
|
Cena
162 500 - 214 800 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
19,5 - 22,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
443 - 563 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
112 - 120 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
6 - 7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 392 - 2 664 kg
|
Masa własna
1 380 - 1 500 kg
|
|
Pojemność bagażnika
333 L
|
Pojemność bagażnika
414 - 425 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 980 mm
|
Szerokość
1 825 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
542 - 615 kg
|
Ładowność
515 - 560 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Hybryda pełna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
204 - 508 KM
|
Moc KM
140 - 180 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,6 - 9,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 10 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 - 740 Nm
|
Moment obrotowy
-
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
150 - 374 kW
|
Moc kW
103 - 132 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 798 - 1 987 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
C, D
|
|
Marka
Kia
|
Marka
Toyota
|