VS

Maserati Levante vs Porsche Cayenne porównanie

Porównaj moc (430 KM vs 1 156 KM), bagażnik i cenę (481 100 zł vs 462 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maserati Levante czy Porsche Cayenne.

Maserati Levante vs Porsche Cayenne: najważniejsze różnice

Maserati Levante

5 (4 Opinie)
oceń
szczegóły

Porsche Cayenne

3,3 (2 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Levante

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Porsche Cayenne jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 462 100 zł , podczas gdy Maserati Levante kosztuje 481 100 zł . Różnica wynosi około 19 012 zł.

W spalaniu również widać różnice: Porsche Cayenne zużywa 4 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati Levante, który spala 9,7 L/100km. To około 5,7 L/100km różnicy.

Cayenne

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Porsche Cayenne ma zdecydowanie więcej mocy1 156 KM zamiast 430 KM. To różnica około 726 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Cayenne jest istotnie szybszy – 2,5 s wobec 5,2 s. Różnica wynosi około 2,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche Cayenne ciągnie znacznie mocniej – 1 500 Nm wobec 580 Nm. Różnica to około 920 Nm.

Levante

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Porsche Cayenne jest niewiele lżejszy – 2 130 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 35 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Porsche Cayenne oferuje wyraźnie więcej miejsca – 781 L wobec 580 L. To różnica około 201 L litrów.

Pod względem ładowności Porsche Cayenne wypada lekko lepiej – 705 kg wobec 615 kg. Różnica to około 90 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Cayenne nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 462 100 zł
Cayenne

Porsche Cayenne

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda plug-in, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 353 - 1 156 KM
  • Zużycie L/100km : 4 - 11 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,9 - 20,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 74 - 668 km
Maserati Levante
Porsche Cayenne

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Maserati Levante

Maserati Levante to SUV, który łączy włoski temperament z wyrafinowaną prezencją — przyciąga spojrzenia designem i zapowiada sportowe uniesienia już samym brzmieniem. Za kierownicą daje emocje i komfort godny limuzyny, więc to idealna propozycja dla kierowców, którzy wolą charakter od masowej użyteczności i są gotowi zapłacić za to odrobinę więcej.

szczegóły

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to SUV, który potrafi zachować sportowy charakter nawet podczas codziennej jazdy, oferując wnętrze pełne luksusu i ergonomii dla kierowcy nastawionego na przyjemność z prowadzenia. To auto dla tych, którzy chcą praktyczności rodzinnego samochodu bez rezygnacji z emocji i prestiżu — trzeba tylko pogodzić się z tym, że luksus ma swoją cenę.

szczegóły
Maserati Levante
Porsche Cayenne

Koszty i Zużycie

Cena
481 100 - 644 800 zł
Cena
462 100 - 740 200 zł
Zużycie L/100km
9,7 - 12,1 L/100km
Zużycie L/100km
4 - 11 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,9 - 20,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
74 - 668 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
221 - 273 g/km
CO2
0 - 249 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
80 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 165 - 2 184 kg
Masa własna
2 130 - 2 725 kg
Pojemność bagażnika
580 L
Pojemność bagażnika
434 - 781 L
Długość
5 005 mm
Długość
-
Szerokość
1 981 mm
Szerokość
1 980 - 1 983 mm
Wysokość
1 693 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
316 - 615 kg
Ładowność
525 - 705 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in, Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
330 - 430 KM
Moc KM
353 - 1 156 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,2 - 6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,5 - 6 s
Maksymalna prędkość
245 - 264 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
450 - 580 Nm
Moment obrotowy
500 - 1 500 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
243 - 316 kW
Moc kW
260 - 850 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 979 cm3
Pojemność silnika
2 995 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
G, B, A
Marka
Maserati
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.