Porównaj moc (186 KM vs 279 KM), bagażnik i cenę (125 800 zł vs 291 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mazda 3 Hatchback czy Toyota Proace Max.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
Mazda 3 Hatchback jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 125 800 zł , podczas gdy Toyota Proace Max kosztuje 291 800 zł . Różnica wynosi około 165 988 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Toyota Proace Max ma widocznie więcej mocy – 279 KM zamiast 186 KM. To różnica około 93 KM.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Max ciągnie istotnie mocniej – 410 Nm wobec 240 Nm. Różnica to około 170 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Mazda 3 Hatchback oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 3.
Pod względem masy własnej Mazda 3 Hatchback jest istotnie lżejszy – 1 419 kg wobec 2 790 kg. Różnica to około 1 371 kg.
Pod względem ładowności Toyota Proace Max wypada zdecydowanie lepiej – 1 460 kg wobec 485 kg. Różnica to około 975 kg.
Toyota Proace Max ma niewielką przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Mazda 3 hatchback to samochód, który łączy elegancką, niemal rzeźbioną sylwetkę z praktycznym wnętrzem, sprawiając że codzienne dojazdy nabierają przyjemniejszego charakteru. W kabinie czuć dbałość o detale, a prowadzenie potrafi wywołać uśmiech — idealna propozycja dla tych, którzy chcą auta z temperamentem, nie tylko środka transportu.
szczegółyToyota Proace Max, często nazywana po prostu Proace, to van zaprojektowany z myślą o praktyce — oferuje imponującą przestrzeń i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się i na placu budowy, i podczas rodzinnego wyjazdu. Nie jest to samochód dla poszukiwaczy adrenaliny, ale za to niezawodnie odwala robotę, oszczędza czas właściciela i rzadko zaskakuje niespodziankami.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
125 800 - 181 800 zł
|
Cena
291 800 - 312 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,6 - 6,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
26,2 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
424 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
126 - 146 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
Van
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
3
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 419 - 1 549 kg
|
Masa własna
2 790 kg
|
|
Pojemność bagażnika
351 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 795 mm
|
Szerokość
2 050 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
470 - 485 kg
|
Ładowność
710 - 1 460 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
140 - 186 KM
|
Moc KM
279 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,8 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
238 - 240 Nm
|
Moment obrotowy
410 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
103 - 137 kW
|
Moc kW
205 kW
|
|
Pojemność silnika
1 998 - 2 488 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
D, E
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Mazda
|
Marka
Toyota
|