VS

Mercedes EQE SUV vs Ferrari Roma Convertible porównanie

Porównaj moc (625 KM vs 620 KM), bagażnik i cenę (366 700 zł vs 1 064 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes EQE SUV czy Ferrari Roma Convertible.

Mercedes EQE SUV vs Ferrari Roma Convertible: najważniejsze różnice

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • niewiele większa moc
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Ferrari Roma Convertible

  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

EQE SUV

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes EQE SUV jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 366 700 zł , podczas gdy Ferrari Roma Convertible kosztuje 1 064 500 zł . Różnica wynosi około 697 748 zł.

EQE SUV

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mercedes EQE SUV ma niewiele więcej mocy625 KM zamiast 620 KM. To różnica około 5 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari Roma Convertible jest niewiele szybszy – 3,4 s wobec 3,7 s. Różnica wynosi około 0,3 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Ferrari Roma Convertible jest wyraźnie szybszy – osiąga 320 km/h, podczas gdy Mercedes EQE SUV kończy na 240 km/h. Różnica to około 80 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes EQE SUV ciągnie lekko mocniej – 950 Nm wobec 760 Nm. Różnica to około 190 Nm.

EQE SUV

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Mercedes EQE SUV oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Ferrari Roma Convertible jest znacznie lżejszy – 1 654 kg wobec 2 440 kg. Różnica to około 786 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes EQE SUV oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 520 L wobec 272 L. To różnica około 248 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes EQE SUV wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 366 700 zł
EQE SUV

Mercedes EQE SUV

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 265 - 625 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,3 - 23,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 453 - 611 km
Mercedes EQE SUV
Ferrari Roma Convertible

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes EQE SUV

Mercedes EQE SUV to elegancki i spokojny przedstawiciel klasy premium, który łączy przestronne wnętrze i staranne wykończenie z płynną, niemal bezgłośną jazdą. Wnętrze urzeka jakością materiałów oraz nowoczesną elektroniką, a komfortowy charakter sprawia, że to świetny wybór dla tych, którzy chcą elektrycznego prestiżu bez krzykliwego popisu.

szczegóły

Ferrari Roma Convertible

Ferrari Roma Spider to subtelnie zaprojektowany kabriolet, który łączy klasyczną elegancję z nowoczesnym temperamentem — idealny dla tych, którzy chcą podróżować z klasą, ale bez przesadnego pokazowego blichtru. Wnętrze przypomina luksusowy grand tourer: wygodne fotele i przemyślany kokpit, a dach składa się dyskretnie i sprawnie, więc w jednej chwili możesz zamienić spokojną przejażdżkę w efektowny spektakl na drodze.

szczegóły
Mercedes EQE SUV
Ferrari Roma Convertible

Koszty i Zużycie

Cena
366 700 - 641 000 zł
Cena
1 064 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
10,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
453 - 611 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
90,5 - 96 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
234 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
80 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Kabriolet
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
4
Drzwi
2
Masa własna
2 440 - 2 615 kg
Masa własna
1 654 kg
Pojemność bagażnika
520 L
Pojemność bagażnika
272 L
Długość
4 863 - 4 879 mm
Długość
4 656 mm
Szerokość
1 940 mm
Szerokość
1 974 mm
Wysokość
1 672 - 1 685 mm
Wysokość
1 306 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 675 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
505 - 580 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
265 - 625 KM
Moc KM
620 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 7,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,4 s
Maksymalna prędkość
210 - 240 km/h
Maksymalna prędkość
320 km/h
Moment obrotowy
550 - 950 Nm
Moment obrotowy
760 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
8
Moc kW
195 - 460 kW
Moc kW
456 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
3 855 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.