VS

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter porównanie

Porównaj moc (658 KM vs 170 KM), bagażnik i cenę (486 700 zł vs 198 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes EQS SUV czy Renault Master Transporter.

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter: najważniejsze różnice

Mercedes EQS SUV

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • nieco bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Renault Master Transporter

  • istotnie tańszy
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

EQS SUV

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault Master Transporter jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 198 100 zł , podczas gdy Mercedes EQS SUV kosztuje 486 700 zł . Różnica wynosi około 288 663 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Mercedes EQS SUV: z wynikiem 19,6 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż Renault Master Transporter, który zużywa 22,7 kWh/100km. Różnica to około 3,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes EQS SUV wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 695 km, czyli około 247 km więcej niż Renault Master Transporter.

Master Transporter

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes EQS SUV ma wyraźnie bardziej więcej mocy658 KM zamiast 170 KM. To różnica około 488 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes EQS SUV jest znacznie szybszy – 4,4 s wobec 13,5 s. Różnica wynosi około 9,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes EQS SUV ciągnie znacznie mocniej – 950 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 570 Nm.

EQS SUV

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Mercedes EQS SUV oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 3.

Pod względem masy własnej Renault Master Transporter jest wyraźnie lżejszy – 2 128 kg wobec 2 695 kg. Różnica to około 567 kg.

Pod względem ładowności Renault Master Transporter wypada znacznie lepiej – 1 846 kg wobec 570 kg. Różnica to około 1 276 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes EQS SUV przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 486 700 zł
EQS SUV

Mercedes EQS SUV

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 360 - 658 KM
  • Zużycie kWh/100km : 19,6 - 21,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 615 - 695 km
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes EQS SUV

Mercedes EQS SUV to luksusowy elektryk, który łączy gabaryty SUV-a z wyrafinowaną elegancją limuzyny i przyciąga spojrzenia jak koncept z przyszłości. Wnętrze to strefa relaksu wykończona materiałami najwyższej jakości i ekranami, idealne dla tych, którzy cenią ciszę, komfort i odrobinę kosmicznego sznytu.

szczegóły

Renault Master Transporter

Renault Master to twardy zawodnik na rynku dostawczaków — przestronny, praktyczny i stworzony do ciężkiej pracy. Za kierownicą nie zachwyca ekstrawagancją, ale daje pewność i niskie koszty użytkowania, co dla wielu kupujących jest wartością samą w sobie.

szczegóły
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Koszty i Zużycie

Cena
486 700 - 1 086 800 zł
Cena
198 100 - 283 800 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
6,8 - 12,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
19,6 - 21,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
22,7 - 25,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
615 - 695 km
Zasięg elektryczny
177 - 448 km
Pojemność baterii
108,4 - 118 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 318 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
3
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
2 695 - 3 075 kg
Masa własna
2 128 - 2 598 kg
Pojemność bagażnika
440 - 645 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
5 125 mm
Długość
-
Szerokość
1 959 - 2 034 mm
Szerokość
2 080 mm
Wysokość
1 718 - 1 721 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
2 100 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
425 - 570 kg
Ładowność
902 - 1 846 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
360 - 658 KM
Moc KM
130 - 170 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,4 - 6,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,5 s
Maksymalna prędkość
210 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
568 - 950 Nm
Moment obrotowy
300 - 380 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
265 - 484 kW
Moc kW
96 - 125 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 997 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.