VS

MG HS/EHS vs Nissan Qashqai porównanie

Porównaj moc (272 KM vs 205 KM), bagażnik i cenę (153 700 zł vs 151 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG HS/EHS czy Nissan Qashqai.

MG HS/EHS vs Nissan Qashqai: najważniejsze różnice

MG HS/EHS

4,7 (7 Opinie)
oceń
  • zauważalnie większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Nissan Qashqai

4,9 (3 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

HS/EHS

Nissan Qashqai vs MG HS/EHS: Pojedynek Technologii i Wydajności

Rynek SUV-ów przeszedł ogromną transformację w ostatnich latach, a producenci samochodów stale podnoszą poprzeczkę, oferując innowacyjne rozwiązania dla coraz bardziej wymagających konsumentów. Dziś porównujemy dwa popularne modele - Nissan Qashqai i MG HS/EHS. Każdy z nich ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem technologicznym, jak i wydajności.

Qashqai

Design i Przestronność

Nissan Qashqai, z długością 4425 mm, szerokością 1835 mm i wysokością 1625 mm, zachwyca nowoczesnym designem oraz kompaktową formą, która idealnie nadaje się do miejskiego stylu życia. Z kolei MG HS/EHS jest nieco większy, co widać w jego wymiarach - 4655 mm długości, 1890 mm szerokości i 1664 mm wysokości.

Oba modele oferują komfortowe miejsca dla pięciu pasażerów. Również pojemność bagażnika jest porównywalna - Qashqai oferuje do 504 litrów, podczas gdy HS/EHS ma nieco więcej, bo 507 litrów w wersji benzynowej.

HS/EHS

Silniki i Wydajność

Nissan Qashqai oferuje różnorodność, jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe, od silników MHEV po pełne hybrydy. Moc oscyluje w granicach od 140 do 190 HP, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 7.9 do 10.2 sekundy. Wartość momentu obrotowego sięga maksymalnie 330 Nm. Przy obecnych warunkach na drogach miejskich i nie tylko, Qashqai jest doskonałym wyborem, oferując zarazem niskie zużycie paliwa - od 5.1 do 6.8 l/100 km.

MG HS/EHS to mocniejsze podejście, z silnikami oferującymi od 170 do 272 HP. Model HS z jednostką hybrydową potrafi pokonać 100 km na samym prądzie, dając kierowcy szerokie możliwości w zakresie oszczędzania i ekologii. Moment obrotowy waha się od 275 do 350 Nm, co jest zauważalne w przyspieszeniu, które może osiągnąć wartości od 6.8 do 9.6 sekundy do 100 km/h. Zużycie paliwa, w zależności od trybu pracy, wynosi od 0.5 do 7.6 l/100 km.

Qashqai

Innowacje i Technologie

Qashqai jest naszpikowany nowoczesnymi technologiami, w tym zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy i ulepszoną łącznością w kabinie. Charakterystycznym elementem jest hybrydowy układ napędowy, który łączy oszczędność z dynamiką jazdy.

MG HS/EHS oferuje innowacje technologiczne w postaci dualnego systemu sprzęgła i automatycznej skrzyni biegów w wersjach hybrydowych i benzynowych. Model HS ECCS (Plug-in Hybrid) zachwyca niskimi emisjami CO2, co plasuje go wysoko w ekologicznych klasach efektywności.

HS/EHS

Podsumowanie i Wnioski

Wybór między Nissan Qashqai a MG HS/EHS zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Qashqai oferuje kompaktowość i nowoczesne technologie z zakresu hybryd, co czyni go idealnym miejskim SUV-em. Z kolei MG HS/EHS, ze swoją wyższą mocą i funkcjonalnością hybrydową, może być lepszym wyborem dla tych, którzy potrzebują większego zasięgu i mocniejszej jednostki napędowej. Oba modele zasługują na uwagę i są godnymi reprezentantami nowoczesnych SUV-ów na rynku.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

HS/EHS

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Nissan Qashqai jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 151 700 zł , podczas gdy MG HS/EHS kosztuje 153 700 zł . Różnica wynosi około 1 977 zł.

W spalaniu również widać różnice: MG HS/EHS zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Nissan Qashqai, który spala 4,3 L/100km. To około 3,8 L/100km różnicy.

Qashqai

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika MG HS/EHS ma zauważalnie więcej mocy272 KM zamiast 205 KM. To różnica około 67 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG HS/EHS jest w niewielkim stopniu szybszy – 6,8 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG HS/EHS ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 350 Nm wobec 330 Nm. Różnica to około 20 Nm.

HS/EHS

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Nissan Qashqai jest wyraźnie lżejszy – 1 420 kg wobec 1 735 kg. Różnica to około 315 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG HS/EHS oferuje niewiele więcej miejsca – 507 L wobec 504 L. To różnica około 3 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan Qashqai wypada zauważalnie lepiej – 516 kg wobec 400 kg. Różnica to około 116 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG HS/EHS wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 153 700 zł
HS/EHS

MG HS/EHS

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 224 - 272 KM
  • Zużycie L/100km : 0,5 - 5,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 100 km
MG HS/EHS
Nissan Qashqai

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG HS/EHS

MG HS i jego hybrydowy wariant EHS to SUV-y, które nadrabiają stylem i bogatym wyposażeniem, serwując sporo komfortu i użytecznych gadżetów za uczciwe pieniądze. To rozsądny wybór dla kierowcy, który szuka praktycznego, atrakcyjnego auta na co dzień — przyjemne wnętrze i prosta obsługa robią dobrą robotę, choć sportowych emocji tu raczej nie znajdziecie.

szczegóły

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to SUV, który świetnie balansuje między miejskim szykiem a praktycznością codziennego użytkowania, idealny dla kierowców szukających pewnego towarzysza na każdą trasę. Wnętrze jest przemyślane, jazda komfortowa, a charakter nie nachalny — po prostu rozsądny wybór dla tych, którzy chcą dobrze wyglądać i nie przepłacać.

szczegóły
MG HS/EHS
Nissan Qashqai

Koszty i Zużycie

Cena
153 700 - 184 500 zł
Cena
151 700 - 204 400 zł
Zużycie L/100km
0,5 - 5,5 L/100km
Zużycie L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
100 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
14 - 126 g/km
CO2
98 - 152 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 735 - 1 930 kg
Masa własna
1 420 - 1 624 kg
Pojemność bagażnika
507 L
Pojemność bagażnika
479 - 504 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 890 mm
Szerokość
1 835 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
400 kg
Ładowność
446 - 516 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Skrzynia CVT, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
224 - 272 KM
Moc KM
158 - 205 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 9,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
340 - 350 Nm
Moment obrotowy
260 - 330 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
165 - 200 kW
Moc kW
116 - 151 kW
Pojemność silnika
1 496 cm3
Pojemność silnika
1 332 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
D, B
Klasa efektywności CO2
E, C
Marka
MG
Marka
Nissan
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.