VS

MG Marvel R vs Renault R5 porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (206 400 zł vs 123 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG Marvel R czy Renault R5.

MG Marvel R vs Renault R5: najważniejsze różnice

MG Marvel R

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Renault R5

4,5 (3 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Marvel R

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault R5 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 123 000 zł , podczas gdy MG Marvel R kosztuje 206 400 zł . Różnica wynosi około 83 420 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Renault R5: z wynikiem 14,8 kWh/100km jest odczuwalnie bardziej wydajny niż MG Marvel R, który zużywa 19,4 kWh/100km. Różnica to około 4,6 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault R5 wypada prawie niezauważalnie lepiej: osiąga do 405 km, czyli około 3 km więcej niż MG Marvel R.

R5

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG Marvel R ma zdecydowanie więcej mocy288 KM zamiast 150 KM. To różnica około 138 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG Marvel R jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,9 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 3,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG Marvel R ciągnie znacznie mocniej – 665 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 420 Nm.

Marvel R

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault R5 jest wyraźnie lżejszy – 1 447 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 363 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG Marvel R oferuje ledwo więcej miejsca – 357 L wobec 326 L. To różnica około 31 L litrów.

Pod względem ładowności MG Marvel R wypada nieco lepiej – 478 kg wobec 418 kg. Różnica to około 60 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG Marvel R jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 206 400 zł
Marvel R

MG Marvel R

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 180 - 288 KM
  • Zużycie kWh/100km 19,4 - 20,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 370 - 402 km
MG Marvel R
Renault R5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG Marvel R

MG Marvel R to elektryczny SUV, który nie boi się designu — odważne linie i starannie wykończone wnętrze sprawiają, że wygląda drożej, niż kosztuje. Dla kierowców szukających praktycznego, dobrze wyposażonego auta na co dzień Marvel R to rozsądny wybór łączący komfort i nowoczesne rozwiązania, a przy tym nie próbuje udawać sportowego bolidu.

szczegóły

Renault R5

Renault Piątka to kultowy miejski samochód, który łączy retro stylistykę z nowoczesnym podejściem do komfortu i praktyczności. Łatwy w prowadzeniu i zwrotny, ma charakterystyczny wygląd, który przyciąga spojrzenia na ulicy.

szczegóły
MG Marvel R
Renault R5

Koszty i Zużycie

Cena
206 400 - 224 000 zł
Cena
123 000 - 138 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
19,4 - 20,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
370 - 402 km
Zasięg elektryczny
307 - 405 km
Pojemność baterii
66,1 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 810 - 1 920 kg
Masa własna
1 447 - 1 524 kg
Pojemność bagażnika
357 L
Pojemność bagażnika
326 L
Długość
4 674 mm
Długość
-
Szerokość
1 919 mm
Szerokość
1 744 mm
Wysokość
1 613 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 396 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
453 - 478 kg
Ładowność
396 - 418 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
-
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
180 - 288 KM
Moc KM
122 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 7,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9 s
Maksymalna prędkość
200 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
410 - 665 Nm
Moment obrotowy
225 - 245 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
132 - 212 kW
Moc kW
90 - 110 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2021
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
MG
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.