VS

MG MG4 vs Nissan Townstar Compact Van porównanie

Porównaj moc (435 KM vs 130 KM), bagażnik i cenę (188 800 zł vs 151 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG MG4 czy Nissan Townstar Compact Van.

MG MG4 vs Nissan Townstar Compact Van: najważniejsze różnice

MG MG4

4,8 (3 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • znacznie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Nissan Townstar Compact Van

  • widocznie tańszy
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

MG4

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Nissan Townstar Compact Van jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 151 000 zł , podczas gdy MG MG4 kosztuje 188 800 zł . Różnica wynosi około 37 879 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma MG MG4: z wynikiem 16,1 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż Nissan Townstar Compact Van, który zużywa 20,9 kWh/100km. Różnica to około 4,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego MG MG4 wypada znacznie lepiej: osiąga do 545 km, czyli około 282 km więcej niż Nissan Townstar Compact Van.

Townstar Compact Van

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG MG4 ma istotnie więcej mocy435 KM zamiast 130 KM. To różnica około 305 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG MG4 ciągnie zdecydowanie mocniej – 600 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 355 Nm.

MG4

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Nissan Townstar Compact Van jest odczuwalnie lżejszy – 1 399 kg wobec 1 755 kg. Różnica to około 356 kg.

Pod względem ładowności Nissan Townstar Compact Van wypada istotnie lepiej – 775 kg wobec 448 kg. Różnica to około 327 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG MG4 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 188 800 zł
MG4

MG MG4

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 190 - 435 KM
  • Zużycie kWh/100km 16,1 - 19 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 405 - 545 km
MG MG4
Nissan Townstar Compact Van

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG MG4

MG4 to elektryczny hatchback, który udanie miesza odważny design z praktycznością na co dzień, oferując rozsądne koszty eksploatacji i sporo przestrzeni dla pasażerów. Na drodze potrafi być żwawy, a jego cena wobec konkurencji sprawia, że wygląda jak sprytne rozwiązanie dla rozsądnego kupującego — bez focha, ale z charakterem.

szczegóły

Nissan Townstar Compact Van

Nissan Townstar to sprytny i praktyczny partner do miejskich zadań — zwrotny jak hatchback i pakowny jak mały furgon. Komfortowe wnętrze i opcja napędu elektrycznego sprawiają, że to rozsądny wybór dla flot i przedsiębiorców, którzy cenią sobie oszczędność i spokój podczas pracy.

szczegóły
MG MG4
Nissan Townstar Compact Van

Koszty i Zużycie

Cena
188 800 - 206 400 zł
Cena
151 000 - 192 000 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
6,6 - 6,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,1 - 19 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
20,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
405 - 545 km
Zasięg elektryczny
263 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 155 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Furgon
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 755 - 1 810 kg
Masa własna
1 399 - 1 908 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 836 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
448 kg
Ładowność
571 - 775 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
190 - 435 KM
Moc KM
122 - 130 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 - 600 Nm
Moment obrotowy
240 - 245 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
140 - 320 kW
Moc kW
90 - 96 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 332 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, E
Marka
MG
Marka
Nissan
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.