VS

Mitsubishi Eclipse Cross vs Lynk & Co 01 porównanie

Porównaj moc (218 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (210 800 zł vs 188 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mitsubishi Eclipse Cross czy Lynk & Co 01.

Mitsubishi Eclipse Cross vs Lynk & Co 01: najważniejsze różnice

Mitsubishi Eclipse Cross

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • minimalnie lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Lynk & Co 01

4,8 (4 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu tańszy
  • odczuwalnie większa moc
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Eclipse Cross

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Lynk & Co 01 jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 188 900 zł , podczas gdy Mitsubishi Eclipse Cross kosztuje 210 800 zł . Różnica wynosi około 21 943 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mitsubishi Eclipse Cross wypada znacznie lepiej: osiąga do 627 km, czyli około 552 km więcej niż Lynk & Co 01.

01

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Lynk & Co 01 ma odczuwalnie więcej mocy280 KM zamiast 218 KM. To różnica około 62 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lynk & Co 01 jest ledwo szybszy – 7,7 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lynk & Co 01 ciągnie znacznie mocniej – 535 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 235 Nm.

Eclipse Cross

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mitsubishi Eclipse Cross jest minimalnie lżejszy – 1 922 kg wobec 1 935 kg. Różnica to około 13 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mitsubishi Eclipse Cross oferuje trochę więcej miejsca – 545 L wobec 466 L. To różnica około 79 L litrów.

Pod względem ładowności Lynk & Co 01 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 415 kg wobec 413 kg. Różnica to około 2 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mitsubishi Eclipse Cross dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 210 800 zł
Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 218 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,7 - 17,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 615 - 627 km
Mitsubishi Eclipse Cross
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross to SUV, który przyciąga wzrok odważną, niemal rzeźbiarską sylwetką i nietuzinkowym designem. Na co dzień sprawdza się jako praktyczny i wygodny towarzysz rodzinnych podróży — prowadzi się pewnie, oferuje przyzwoite wyposażenie i charakter, którym łatwo zaskarbić sobie uwagę na parkingu.

szczegóły

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 to SUV, który od pierwszego spojrzenia kusi miejską nonszalancją i wnętrzem zaprojektowanym pod wygodę oraz bezproblemową łączność ze smartfonem. Jazda nim jest przyjemna i bezpretensjonalna — idealna dla tych, którzy wolą auto z charakterem i skandynawsko‑chińskim luzem zamiast kolejnego „wszyscy tacy sami”.

szczegóły
Mitsubishi Eclipse Cross
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Cena
210 800 - 246 800 zł
Cena
188 900 - 206 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
0,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,7 - 17,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
615 - 627 km
Zasięg elektryczny
75 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
20 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 922 - 1 950 kg
Masa własna
1 935 kg
Pojemność bagażnika
545 L
Pojemność bagażnika
466 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 908 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
385 - 413 kg
Ładowność
415 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
218 KM
Moc KM
280 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 Nm
Moment obrotowy
535 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
160 kW
Moc kW
206 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
B
Marka
Mitsubishi
Marka
Lynk & Co
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.