Porównaj moc (258 KM vs 147 KM), bagażnik i cenę (337 800 zł vs 116 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Morgan Plus Four czy Kia EV2.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
Kia EV2 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 116 900 zł , podczas gdy Morgan Plus Four kosztuje 337 800 zł . Różnica wynosi około 220 960 zł.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Morgan Plus Four ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 258 KM zamiast 147 KM. To różnica około 111 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Morgan Plus Four jest znacznie szybszy – 4,8 s wobec 8,7 s. Różnica wynosi około 3,9 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Morgan Plus Four ciągnie odczuwalnie mocniej – 400 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 150 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Kia EV2 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.
Pod względem masy własnej Morgan Plus Four jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 009 kg wobec 1 620 kg. Różnica to około 611 kg.
Kia EV2 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Morgan Plus Four wygląda jak wyjęty z międzywojennego filmu, ale zachowuje świeżość i dynamikę współczesnego roadstera — dla tych, którzy wolą uśmiech na twarzy zamiast kolejnego gadżetu na desce rozdzielczej. Ręczne wykonanie, surowa estetyka i otwarty dach sprawiają, że każda jazda staje się celebracją prostoty i czystej przyjemności z prowadzenia.
szczegóły
Kia EV2 to kompaktowy, praktyczny elektryk o nowoczesnej stylistyce, który dobrze sprawdzi się na co dzień w mieście i podczas dłuższych tras. Wnętrze jest przemyślane i wygodne, a auto kładzie nacisk na oszczędność eksploatacji i łatwość obsługi.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
337 800 - 351 400 zł
|
Cena
116 900 - 162 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
7 - 7,3 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15,1 - 16,3 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
317 - 453 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
159 - 165 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Roadster
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
2
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 009 - 1 013 kg
|
Masa własna
1 620 - 1 625 kg
|
|
Pojemność bagażnika
0 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 650 mm
|
Szerokość
1 800 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
-
|
Ładowność
400 - 475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
258 KM
|
Moc KM
135 - 147 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,8 - 5,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,7 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 - 400 Nm
|
Moment obrotowy
250 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
190 kW
|
Moc kW
100 - 108 kW
|
|
Pojemność silnika
1 998 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2020
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
F
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Morgan
|
Marka
Kia
|