VS

Opel Mokka vs Kia EV2 porównanie

Porównaj moc (281 KM vs 147 KM), bagażnik i cenę (118 100 zł vs 116 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Opel Mokka czy Kia EV2.

Opel Mokka vs Kia EV2: najważniejsze różnice

Opel Mokka

4,1 (4 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zauważalnie lżejszy
szczegóły

Kia EV2

  • prawie niezauważalnie tańszy
  • niewiele bardziej oszczędny
  • lekko większy zasięg elektryczny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Mokka

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Kia EV2 jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 116 900 zł , podczas gdy Opel Mokka kosztuje 118 100 zł . Różnica wynosi około 1 273 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Kia EV2: z wynikiem 15,1 kWh/100km jest niewiele bardziej wydajny niż Opel Mokka, który zużywa 15,4 kWh/100km. Różnica to około 0,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Kia EV2 wypada lekko lepiej: osiąga do 453 km, czyli około 50 km więcej niż Opel Mokka.

Mokka

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Opel Mokka ma wyraźnie bardziej więcej mocy281 KM zamiast 147 KM. To różnica około 134 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Opel Mokka jest istotnie szybszy – 5,9 s wobec 8,7 s. Różnica wynosi około 2,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Opel Mokka ciągnie wyraźnie mocniej – 345 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 95 Nm.

Mokka

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Opel Mokka jest zauważalnie lżejszy – 1 294 kg wobec 1 620 kg. Różnica to około 326 kg.

Pod względem ładowności Kia EV2 wypada trochę lepiej – 475 kg wobec 400 kg. Różnica to około 75 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Opel Mokka wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 118 100 zł
Mokka

Opel Mokka

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 136 - 281 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,7 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 15,4 - 18,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 336 - 403 km
Opel Mokka
Kia EV2

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Opel Mokka

Opel Mokka to zgrabny miejski crossover z charakterem i subtelnym uśmiechem na masce, który łączy odważne linie nadwozia z praktycznym podejściem do codziennej jazdy. Wnętrze jest przyjemne i funkcjonalne, wyposażone w nowoczesne udogodnienia, a prowadzenie sprawia satysfakcję — idealny wybór dla tych, którzy chcą stylu i rozsądku w jednym opakowaniu.

szczegóły

Kia EV2

Kia EV2 to kompaktowy, praktyczny elektryk o nowoczesnej stylistyce, który dobrze sprawdzi się na co dzień w mieście i podczas dłuższych tras. Wnętrze jest przemyślane i wygodne, a auto kładzie nacisk na oszczędność eksploatacji i łatwość obsługi.

szczegóły
Opel Mokka
Kia EV2

Koszty i Zużycie

Cena
118 100 - 207 800 zł
Cena
116 900 - 162 100 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,4 - 18,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,1 - 16,3 kWh/100km
Zasięg elektryczny
336 - 403 km
Zasięg elektryczny
317 - 453 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 129 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 294 - 1 672 kg
Masa własna
1 620 - 1 625 kg
Pojemność bagażnika
310 - 350 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 787 mm
Szerokość
1 800 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
388 - 400 kg
Ładowność
400 - 475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
136 - 281 KM
Moc KM
135 - 147 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,9 - 9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 345 Nm
Moment obrotowy
250 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
100 - 207 kW
Moc kW
100 - 108 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A, D, C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Opel
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.