Porównaj moc (217 KM vs 226 KM), bagażnik i cenę (157 900 zł vs 114 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan Leaf czy CUPRA Raval.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
CUPRA Raval jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 114 000 zł , podczas gdy Nissan Leaf kosztuje 157 900 zł . Różnica wynosi około 43 929 zł.
Zużycie energii jest zbliżone – 13,7 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego Nissan Leaf wypada widocznie lepiej: osiąga do 624 km, czyli około 180 km więcej niż CUPRA Raval.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika CUPRA Raval ma ledwo więcej mocy – 226 KM zamiast 217 KM. To różnica około 9 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Raval jest nieco szybszy – 6,8 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Nissan Leaf ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 355 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 65 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej CUPRA Raval jest trochę lżejszy – 1 610 kg wobec 1 864 kg. Różnica to około 254 kg.
Pod względem ładowności CUPRA Raval wypada minimalnie lepiej – 475 kg wobec 444 kg. Różnica to około 31 kg.
CUPRA Raval jest nieco z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Nissan Leaf to praktyczny i cichy miejski elektryk, który potrafi zamienić korki i codzienne dojazdy w mniej stresującą część dnia. Dla kierowców ceniących wygodę, niskie koszty eksploatacji i proste użytkowanie to rozsądny wybór — wsiadasz, jedziesz i zapominasz o benzynie, tylko pamiętaj o planie ładowania.
szczegółyCUPRA Raval to kompaktowy, sportowo zestrojony elektryk, który zaskakuje przestronnym i praktycznym bagażnikiem oraz nowoczesnym systemem multimedialnym opartym na Androidzie. Jeździ pewnie i z dużą trakcją, ale nie jest tak zabawny w prowadzeniu jak niektóre bardziej żywiołowe konkurencyjne maluchy, a na początku oferta obejmuje głównie droższe wersje.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
157 900 - 210 900 zł
|
Cena
114 000 - 204 400 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
13,7 - 13,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
436 - 624 km
|
Zasięg elektryczny
300 - 444 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 864 - 1 956 kg
|
Masa własna
1 610 - 1 615 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
441 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 810 mm
|
Szerokość
1 784 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
441 - 444 kg
|
Ładowność
470 - 475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
176 - 217 KM
|
Moc KM
116 - 226 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 8,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,1 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
345 - 355 Nm
|
Moment obrotowy
290 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
130 - 160 kW
|
Moc kW
85 - 166 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2026
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Nissan
|
Marka
CUPRA
|