VS

Opel Astra vs VW T-Cross porównanie

Porównaj moc (196 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (144 900 zł vs 109 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Opel Astra czy VW T-Cross.

Opel Astra vs VW T-Cross: najważniejsze różnice

Opel Astra

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • lekko szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

VW T-Cross

3,9 (4 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • trochę lżejszy
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Astra

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

VW T-Cross jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy Opel Astra kosztuje 144 900 zł . Różnica wynosi około 35 275 zł.

W spalaniu również widać różnice: Opel Astra zużywa 2,2 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż VW T-Cross, który spala 5,4 L/100km. To około 3,2 L/100km różnicy.

T-Cross

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Opel Astra ma odczuwalnie więcej mocy196 KM zamiast 150 KM. To różnica około 46 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Opel Astra jest lekko szybszy – 7,6 s wobec 8,4 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Opel Astra ciągnie widocznie mocniej – 360 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 110 Nm.

Astra

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW T-Cross jest trochę lżejszy – 1 267 kg wobec 1 438 kg. Różnica to około 171 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW T-Cross oferuje ledwo więcej miejsca – 455 L wobec 422 L. To różnica około 33 L litrów.

Pod względem ładowności Opel Astra wypada ledwo lepiej – 502 kg wobec 480 kg. Różnica to około 22 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Opel Astra dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 144 900 zł
Astra

Opel Astra

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 130 - 196 KM
  • Zużycie L/100km : 2,2 - 4,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 15,3 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 83 - 454 km
Opel Astra
VW T-Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Opel Astra

Opel Astra to kompakt, który umiejętnie łączy komfort codziennej jazdy z solidnym poczuciem jakości, więc nie zawstydzi ani w korku, ani na weekendowej trasie. To rozsądny wybór dla kierowców szukających auta praktycznego i pewnego, z charakterem, ale bez zbędnego zadęcia.

szczegóły

VW T-Cross

T‑Cross to miejski crossover, który łączy praktyczność dla rodziny z nutą stylu i luzu, idealny gdy potrzebujesz samochodu do miasta, który jednocześnie pomieści wszystko, co trzeba zabrać na weekend. Za kierownicą daje poczucie pewności i komfortu na co dzień, nie udając przy tym większego niż jest — dla wielu to rozsądny wybór z przymrużeniem oka.

szczegóły
Opel Astra
VW T-Cross

Koszty i Zużycie

Cena
144 900 - 194 300 zł
Cena
109 600 - 163 800 zł
Zużycie L/100km
2,2 - 4,9 L/100km
Zużycie L/100km
5,4 - 6 L/100km
Zużycie kWh/100km
15,3 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
83 - 454 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 130 g/km
CO2
124 - 136 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 438 - 1 733 kg
Masa własna
1 267 - 1 338 kg
Pojemność bagażnika
310 - 422 L
Pojemność bagażnika
455 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 859 mm
Szerokość
1 784 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
438 - 502 kg
Ładowność
463 - 480 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
130 - 196 KM
Moc KM
95 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 10,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,4 - 11,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 360 Nm
Moment obrotowy
175 - 250 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
96 - 144 kW
Moc kW
70 - 110 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
C, B, D, A
Klasa efektywności CO2
D, E
Marka
Opel
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.