VS

Peugeot 2008 vs XPeng P7+ porównanie

Porównaj moc (156 KM vs 503 KM), bagażnik i cenę (126 900 zł vs 204 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Peugeot 2008 czy XPeng P7+.

Peugeot 2008 vs XPeng P7+: najważniejsze różnice

Peugeot 2008

5 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

XPeng P7+

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

2008

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Peugeot 2008 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 126 900 zł , podczas gdy XPeng P7+ kosztuje 204 700 zł . Różnica wynosi około 77 798 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma XPeng P7+: z wynikiem 15,2 kWh/100km jest prawie niezauważalnie bardziej wydajny niż Peugeot 2008, który zużywa 15,3 kWh/100km. Różnica to około 0,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego XPeng P7+ wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 530 km, czyli około 125 km więcej niż Peugeot 2008.

P7+

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika XPeng P7+ ma zdecydowanie więcej mocy503 KM zamiast 156 KM. To różnica około 347 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h XPeng P7+ jest zdecydowanie szybszy – 4,3 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: XPeng P7+ ciągnie zdecydowanie mocniej – 670 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 400 Nm.

2008

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Peugeot 2008 jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 263 kg wobec 1 999 kg. Różnica to około 736 kg.

Pod względem pojemności bagażnika XPeng P7+ oferuje widocznie więcej miejsca – 573 L wobec 434 L. To różnica około 139 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

XPeng P7+ nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 204 700 zł
P7+

XPeng P7+

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 245 - 503 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,2 - 17,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 455 - 530 km
Peugeot 2008
XPeng P7+

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Peugeot 2008

Peugeot 2008 to zgrabny miejski crossover o odważnym charakterze i francuskim szyku, który potrafi wyglądać jakby właśnie wyszedł z pokazowej ulicy. W codziennej jeździe oferuje wygodę i praktyczne rozwiązania, a przy tym ma w sobie trochę figlarnego temperamentu, który sprawia, że nawet zwykłe zakupy stają się przyjemniejsze.

szczegóły

XPeng P7+

XPeng P7+ kusi smukłą sylwetką i wnętrzem jak z przyszłości, gdzie każdy detal wygląda na starannie przemyślany. To propozycja dla tych, którzy chcą codziennej nowoczesności z wyraźnym zacięciem sportowym — i lubią, gdy samochód robi wrażenie równie dobrze na parkingu, co na trasie.

szczegóły
Peugeot 2008
XPeng P7+

Koszty i Zużycie

Cena
126 900 - 207 100 zł
Cena
204 700 - 235 500 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,3 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,2 - 17,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
405 km
Zasięg elektryczny
455 - 530 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 129 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 263 - 1 623 kg
Masa własna
1 999 - 2 200 kg
Pojemność bagażnika
434 L
Pojemność bagażnika
573 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 770 mm
Szerokość
1 937 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
407 - 447 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
101 - 156 KM
Moc KM
245 - 503 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,3 - 6,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
205 - 270 Nm
Moment obrotowy
450 - 670 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 115 kW
Moc kW
180 - 370 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
C, A, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Peugeot
Marka
XPeng
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.