VS

Peugeot 208 vs VinFast VF 8 porównanie

Porównaj moc (156 KM vs 408 KM), bagażnik i cenę (107 500 zł vs 213 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Peugeot 208 czy VinFast VF 8.

Peugeot 208 vs VinFast VF 8: najważniejsze różnice

Peugeot 208

4 (2 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

VinFast VF 8

  • zdecydowanie większa moc
  • ledwo większy zasięg elektryczny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

208

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Peugeot 208 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 107 500 zł , podczas gdy VinFast VF 8 kosztuje 213 000 zł . Różnica wynosi około 105 472 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Peugeot 208: z wynikiem 14,1 kWh/100km jest istotnie bardziej wydajny niż VinFast VF 8, który zużywa 21,9 kWh/100km. Różnica to około 7,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VinFast VF 8 wypada ledwo lepiej: osiąga do 471 km, czyli około 39 km więcej niż Peugeot 208.

VF 8

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VinFast VF 8 ma zdecydowanie więcej mocy408 KM zamiast 156 KM. To różnica około 252 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VinFast VF 8 jest istotnie szybszy – 5,5 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 2,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VinFast VF 8 ciągnie znacznie mocniej – 620 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 350 Nm.

208

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Peugeot 208 jest zdecydowanie lżejszy – 1 165 kg wobec 2 455 kg. Różnica to około 1 290 kg.

Pod względem ładowności VinFast VF 8 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 515 kg wobec 430 kg. Różnica to około 85 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Peugeot 208 ma niewielką przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 107 500 zł
208

Peugeot 208

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 101 - 156 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 5,1 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 14,1 - 15,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 363 - 432 km
Peugeot 208
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Peugeot 208

Dwudziestka ósemka to zgrabny, stylowy miejski hatchback, który potrafi wyglądać na droższego, niż sugeruje jego metka. Za kierownicą czuje się zwinna i pewna, a praktyczne wnętrze z kilkoma technologicznymi smaczkami sprawia, że to rozsądny wybór dla tych, którzy chcą auta do miasta z charakterem i bez zbędnego gadania.

szczegóły

VinFast VF 8

VinFast VF8 to elektryczny SUV z ambicją namieszać w segmencie, łączący nowoczesny design z przestronnym wnętrzem dla rodzin i osób lubiących wygodę. Przyjemne prowadzenie i bogata elektronika robią dobre pierwsze wrażenie, choć zanim podpiszesz umowę warto sprawdzić dostępność serwisu i perspektywy wartości na rynku wtórnym.

szczegóły
Peugeot 208
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Cena
107 500 - 169 900 zł
Cena
213 000 - 239 400 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 5,1 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,1 - 15,4 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
363 - 432 km
Zasięg elektryczny
457 - 471 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
87,7 kWh
CO2
0 - 116 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 165 - 1 530 kg
Masa własna
2 455 - 2 520 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
376 L
Długość
-
Długość
4 750 mm
Szerokość
1 745 mm
Szerokość
1 934 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 667 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 373 L
Ładowność
380 - 430 kg
Ładowność
450 - 515 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
101 - 156 KM
Moc KM
353 - 408 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 5,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
205 - 270 Nm
Moment obrotowy
500 - 620 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 115 kW
Moc kW
260 - 300 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
C, A, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Peugeot
Marka
VinFast
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.