VS

Renault Master Bus vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (180 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (187 500 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Master Bus czy Maserati GT2 Stradale.

Renault Master Bus vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

Renault Master Bus

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zauważalnie bardziej oszczędny
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Master Bus

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Renault Master Bus jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 187 500 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 1 174 276 zł.

W spalaniu również widać różnice: Renault Master Bus zużywa 8,7 L/100km i jest tym samym zauważalnie oszczędniejszy niż Maserati GT2 Stradale, który spala 11,6 L/100km. To około 2,9 L/100km różnicy.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma wyraźnie bardziej więcej mocy641 KM zamiast 180 KM. To różnica około 461 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GT2 Stradale ciągnie istotnie mocniej – 720 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 320 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Renault Master Bus oferuje więcej miejsc siedzących – 9 wobec 2.

Pod względem masy własnej Maserati GT2 Stradale jest zdecydowanie lżejszy – 1 475 kg wobec 2 189 kg. Różnica to około 714 kg.

Pod względem ładowności Renault Master Bus wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 254 kg wobec 315 kg. Różnica to około 939 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Master Bus przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 187 500 zł
Master Bus

Renault Master Bus

  • Typ silnika Diesel
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 135 - 180 KM
  • Zużycie L/100km 8,7 - 10,7 L/100km
Renault Master Bus
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Master Bus

Renault Master Bus to praktyczny i niezawodny pojazd dla firm i przewoźników, który stawia na wygodę pasażerów oraz prostotę obsługi. Nie oczekuj tu luksusu limuzyny, ale solidne wykonanie, przewidywalne prowadzenie i ekonomię użytkowania — samochód, który nie bryluje na Instagramie, ale wywiązuje się z zadania bez zbędnych dramatów.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
Renault Master Bus
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
187 500 - 221 500 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
8,7 - 10,7 L/100km
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
227 - 280 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
105 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
6 - 9
Miejsca siedzące
2
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 189 - 2 361 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
5 075 - 5 575 mm
Długość
-
Szerokość
2 070 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
2 290 - 2 486 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
2 840 - 4 840 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
939 - 1 254 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Zautomatyzowana manualna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
135 - 180 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
150 - 165 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
360 - 400 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
99 - 132 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
2 299 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Renault
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.