VS

Renault Symbioz vs MG MGS9 porównanie

Porównaj moc (158 KM vs 299 KM), bagażnik i cenę (126 500 zł vs 197 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Symbioz czy MG MGS9.

Renault Symbioz vs MG MGS9: najważniejsze różnice

Renault Symbioz

4,5 (5 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

MG MGS9

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Symbioz

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Renault Symbioz jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 126 500 zł , podczas gdy MG MGS9 kosztuje 197 600 zł . Różnica wynosi około 71 120 zł.

W spalaniu również widać różnice: MG MGS9 zużywa 2,4 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Renault Symbioz, który spala 4,5 L/100km. To około 2,1 L/100km różnicy.

Symbioz

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika MG MGS9 ma wyraźnie bardziej więcej mocy299 KM zamiast 158 KM. To różnica około 141 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Renault Symbioz jest minimalnie szybszy – 9,1 s wobec 9,6 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG MGS9 ciągnie wyraźnie mocniej – 390 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 125 Nm.

Symbioz

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: MG MGS9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Renault Symbioz jest zdecydowanie lżejszy – 1 359 kg wobec 2 160 kg. Różnica to około 801 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Symbioz oferuje znacznie więcej miejsca – 576 L wobec 332 L. To różnica około 244 L litrów.

Pod względem ładowności MG MGS9 wypada nieco lepiej – 557 kg wobec 459 kg. Różnica to około 98 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG MGS9 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 197 600 zł
default

MG MGS9

  • Typ silnika : Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 299 KM
  • Zużycie L/100km : 2,4 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 100 km
Renault Symbioz
MG MGS9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Symbioz

Renault Symbioz wygląda jak salon na kółkach — elegancka sylwetka i wnętrze zaprojektowane bardziej pod relaks niż pod sportową jazdę. Dla kupującego myślącego o przyszłości motoryzacji to kusząca wizja komfortu i elastyczności codziennego życia, choć na razie bardziej inspiracja niż gotowy produkt.

szczegóły

MG MGS9

MG MGS9 to samochód, który łączy odważny design z praktycznym, dobrze wykończonym wnętrzem, dając poczucie komfortu na co dzień. Dla kierowcy szukającego stylu i funkcjonalności w jednym, MGS9 może być trafnym wyborem.

szczegóły
Renault Symbioz
MG MGS9

Koszty i Zużycie

Cena
126 500 - 157 300 zł
Cena
197 600 - 214 300 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 6 L/100km
Zużycie L/100km
2,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
100 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
102 - 136 g/km
CO2
54 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 359 - 1 465 kg
Masa własna
2 160 kg
Pojemność bagażnika
492 - 576 L
Pojemność bagażnika
332 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 797 mm
Szerokość
1 967 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
455 - 459 kg
Ładowność
557 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
140 - 158 KM
Moc KM
299 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,1 - 11 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 265 Nm
Moment obrotowy
390 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
103 - 116 kW
Moc kW
220 kW
Pojemność silnika
1 332 - 1 789 cm3
Pojemność silnika
1 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
C, D, E
Klasa efektywności CO2
B
Marka
Renault
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.