VS

Toyota Supra vs VW Tiguan porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (321 800 zł vs 172 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Supra czy VW Tiguan.

Toyota Supra vs VW Tiguan: najważniejsze różnice

Toyota Supra

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

VW Tiguan

4,1 (9 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Supra

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

VW Tiguan jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 172 100 zł , podczas gdy Toyota Supra kosztuje 321 800 zł . Różnica wynosi około 149 686 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Tiguan zużywa 1,4 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Toyota Supra, który spala 8,1 L/100km. To około 6,7 L/100km różnicy.

Tiguan

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota Supra ma w niewielkim stopniu więcej mocy340 KM zamiast 272 KM. To różnica około 68 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Supra jest zauważalnie szybszy – 4,3 s wobec 5,9 s. Różnica wynosi około 1,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Supra ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 500 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 100 Nm.

Supra

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: VW Tiguan oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Toyota Supra jest niewiele lżejszy – 1 570 kg wobec 1 599 kg. Różnica to około 29 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Tiguan oferuje znacznie więcej miejsca – 652 L wobec 290 L. To różnica około 362 L litrów.

Pod względem ładowności VW Tiguan wypada zdecydowanie lepiej – 544 kg wobec 245 kg. Różnica to około 299 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Tiguan dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 172 100 zł
Tiguan

VW Tiguan

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 130 - 272 KM
  • Zużycie L/100km : 1,4 - 8,4 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 118 - 126 km
Toyota Supra
VW Tiguan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Supra

Supra to sportowy klasyk w nowoczesnym wydaniu — agresywne linie i muskularna sylwetka przyciągają wzrok od pierwszego spojrzenia. Za kierownicą potrafi rozbudzić uśmiech i chęć szybszej jazdy, więc jeśli szukasz auta z charakterem, Supra odwdzięczy się emocjami i stylem.

szczegóły

VW Tiguan

Tiguan to praktyczny i wszechstronny SUV, który dobrze sprawdza się w codziennej jeździe oraz podczas dłuższych wyjazdów. Oferuje wygodne wnętrze, solidne wykonanie i nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, dzięki czemu jest atrakcyjnym wyborem dla rodzin i osób ceniących komfort.

szczegóły
Toyota Supra
VW Tiguan

Koszty i Zużycie

Cena
321 800 zł
Cena
172 100 - 280 000 zł
Zużycie L/100km
8,1 L/100km
Zużycie L/100km
1,4 - 8,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
118 - 126 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
183 g/km
CO2
32 - 190 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 570 kg
Masa własna
1 599 - 1 879 kg
Pojemność bagażnika
290 L
Pojemność bagażnika
490 - 652 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 854 mm
Szerokość
1 842 - 1 859 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
245 kg
Ładowność
460 - 544 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
340 KM
Moc KM
130 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,9 - 10,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
500 Nm
Moment obrotowy
220 - 400 Nm
Liczba cylindrów
6
Liczba cylindrów
4
Moc kW
250 kW
Moc kW
96 - 200 kW
Pojemność silnika
2 998 cm3
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
D, E, F, B, G
Marka
Toyota
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.