VS

VW ID.3 vs MG MG4 Urban porównanie

Porównaj moc (231 KM vs 160 KM), bagażnik i cenę (149 300 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW ID.3 czy MG MG4 Urban.

VW ID.3 vs MG MG4 Urban: najważniejsze różnice

VW ID.3

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

MG MG4 Urban

  • widocznie tańszy
  • wyraźnie lżejszy
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

ID.3

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

MG MG4 Urban jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy VW ID.3 kosztuje 149 300 zł . Różnica wynosi około 39 558 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma VW ID.3: z wynikiem 13,9 kWh/100km jest lekko bardziej wydajny niż MG MG4 Urban, który zużywa 15,3 kWh/100km. Różnica to około 1,4 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.3 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 629 km, czyli około 213 km więcej niż MG MG4 Urban.

ID.3

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika VW ID.3 ma wyraźnie więcej mocy231 KM zamiast 160 KM. To różnica około 71 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW ID.3 jest odczuwalnie szybszy – 7,1 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 2,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.3 ciągnie odczuwalnie mocniej – 350 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 100 Nm.

ID.3

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej MG MG4 Urban jest wyraźnie lżejszy – 1 460 kg wobec 1 885 kg. Różnica to około 425 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG MG4 Urban oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 479 L wobec 383 L. To różnica około 96 L litrów.

Pod względem ładowności VW ID.3 wypada ledwo lepiej – 464 kg wobec 450 kg. Różnica to około 14 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW ID.3 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 149 300 zł
ID.3

VW ID.3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 170 - 231 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 410 - 629 km
VW ID.3
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW ID.3

VW ID.3 to elektryczny hatchback, który robi wrażenie świeżym designem i praktycznym wnętrzem, idealny dla osób szukających codziennego komfortu bez komplikacji. Jazda nim jest cicha i przewidywalna, a manewrowanie w mieście przyjemne — to auto, które łatwo polubić i jeszcze łatwiej polecić.

szczegóły

MG MG4 Urban

MG4 Urban to kompaktowy, dobrze zaprojektowany hatchback o nowoczesnej stylistyce i zaskakująco przestronnym wnętrzu. Stawia na praktyczność i rozsądne wyposażenie, oferując atrakcyjne połączenie komfortu i ekonomii dla kierowców poruszających się głównie po mieście.

szczegóły
VW ID.3
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Cena
149 300 - 209 100 zł
Cena
109 800 - 138 300 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
410 - 629 km
Zasięg elektryczny
325 - 416 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 885 - 1 966 kg
Masa własna
1 460 - 1 520 kg
Pojemność bagażnika
383 L
Pojemność bagażnika
470 - 479 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 809 mm
Szerokość
1 842 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
422 - 464 kg
Ładowność
450 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
170 - 231 KM
Moc KM
150 - 160 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 Nm
Moment obrotowy
250 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
125 - 170 kW
Moc kW
110 - 118 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
VW
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.