VS

VW ID.7 vs Ferrari 12Cilindri Coupe porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 830 KM), bagażnik i cenę (237 700 zł vs 1 735 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW ID.7 czy Ferrari 12Cilindri Coupe.

VW ID.7 vs Ferrari 12Cilindri Coupe: najważniejsze różnice

VW ID.7

4,1 (5 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Ferrari 12Cilindri Coupe

  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

ID.7

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

VW ID.7 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 237 700 zł , podczas gdy Ferrari 12Cilindri Coupe kosztuje 1 735 200 zł . Różnica wynosi około 1 497 503 zł.

12Cilindri Coupe

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Ferrari 12Cilindri Coupe ma istotnie więcej mocy830 KM zamiast 340 KM. To różnica około 490 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari 12Cilindri Coupe jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,9 s wobec 5,4 s. Różnica wynosi około 2,5 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Ferrari 12Cilindri Coupe jest znacznie szybszy – osiąga 340 km/h, podczas gdy VW ID.7 kończy na 180 km/h. Różnica to około 160 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.7 ciągnie ledwo mocniej – 679 Nm wobec 678 Nm. Różnica to około 1 Nm.

ID.7

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: VW ID.7 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Ferrari 12Cilindri Coupe jest widocznie lżejszy – 1 560 kg wobec 2 180 kg. Różnica to około 620 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW ID.7 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 532 L wobec 270 L. To różnica około 262 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW ID.7 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 237 700 zł
ID.7

VW ID.7

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 286 - 340 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,6 - 16,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 594 - 708 km
VW ID.7
Ferrari 12Cilindri Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW ID.7

VW ID.7 to elektryczna limuzyna, która łączy elegancję z przestronnością w taki sposób, że codzienne dojazdy zaczynają przypominać małą podróż pierwszą klasą. Wnętrze to spokojna, nowoczesna przystań z technologią skrojoną pod komfort, a prowadzenie daje poczucie stabilności i pewności — wystarczająco dużo, by sąsiedzi spojrzeli z delikatną zazdrością.

szczegóły

Ferrari 12Cilindri Coupe

Ferrari 12Cilindri Coupe to samochód, który już wyglądem obiecuje show — agresywne linie i charakterystyczne brzmienie sprawią, że nie przejdziesz obok niego obojętnie. Za kierownicą czujesz sportową precyzję i włoski temperament, a do tego dostajesz kawał stylu i statusu — oczywiście z lekkim uśmiechem w stronę portfela.

szczegóły
VW ID.7
Ferrari 12Cilindri Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
237 700 - 277 900 zł
Cena
1 735 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
15,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
13,6 - 16,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
594 - 708 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
77 - 86 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
353 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
92 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
5
Drzwi
2
Masa własna
2 180 - 2 325 kg
Masa własna
1 560 kg
Pojemność bagażnika
532 L
Pojemność bagażnika
270 L
Długość
4 961 mm
Długość
4 733 mm
Szerokość
1 862 mm
Szerokość
1 980 mm
Wysokość
1 535 - 1 536 mm
Wysokość
1 292 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 586 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
460 - 465 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
286 - 340 KM
Moc KM
830 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 6,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
180 km/h
Maksymalna prędkość
340 km/h
Moment obrotowy
545 - 679 Nm
Moment obrotowy
678 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
12
Moc kW
210 - 250 kW
Moc kW
611 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
6 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
VW
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.