Porównaj moc (286 KM vs 286 KM), bagażnik i cenę (192 300 zł vs 319 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW Transporter Transporter czy Ineos Grenadier Geländewagen.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
VW Transporter Transporter jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 192 300 zł , podczas gdy Ineos Grenadier Geländewagen kosztuje 319 100 zł . Różnica wynosi około 126 831 zł.
W spalaniu również widać różnice: VW Transporter Transporter zużywa 7,1 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Ineos Grenadier Geländewagen, który spala 10,5 L/100km. To około 3,4 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Oba modele oferują taką samą moc – 286 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Transporter Transporter jest nieco szybszy – 7,4 s wobec 8,8 s. Różnica wynosi około 1,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ineos Grenadier Geländewagen ciągnie widocznie mocniej – 550 Nm wobec 415 Nm. Różnica to około 135 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej VW Transporter Transporter jest istotnie lżejszy – 1 872 kg wobec 2 678 kg. Różnica to około 806 kg.
Pod względem ładowności VW Transporter Transporter wypada wyraźnie lepiej – 1 259 kg wobec 822 kg. Różnica to około 437 kg.
VW Transporter Transporter jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Transporter to pracowity, wszechstronny van – niezawodny kompan dla biznesu i rodziny, który stawia na użyteczność zamiast niepotrzebnych fajerwerków. Solidny w budowie, łatwy w obsłudze i z charakterem, daje poczucie pewności na drodze; nie wzbudza emocji luksusem, ale wykonuje swoje zadanie lepiej niż większość konkurentów.
szczegóły
Ineos Grenadier to surowy i bezpretensjonalny twardziel terenowy — wyglądem i charakterem wprost nawiązuje do klasycznych samochodów użytkowych, które wolą błoto od salonów wystawowych. Dla kupującego, który szuka narzędzia do pracy i weekendowych przygód, a nie kolejnego lansu na mieście, Grenadier oferuje prostotę, niezawodność i poczucie, że każde wyjście w teren to przygoda, a nie ryzyko.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
192 300 - 311 600 zł
|
Cena
319 100 - 661 900 zł
|
|
Zużycie L/100km
7,1 - 8,4 L/100km
|
Zużycie L/100km
10,5 - 14,4 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
21,9 - 24,4 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
56 - 331 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
11,8 - 63,8 kWh
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 - 220 g/km
|
CO2
276 - 325 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
55 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Van
|
Typ nadwozia
Terenowy
|
|
Miejsca siedzące
2 - 5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
4 - 5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 872 - 2 462 kg
|
Masa własna
2 678 - 2 753 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
5 050 - 5 450 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 032 mm
|
Szerokość
1 930 mm
|
|
Wysokość
1 966 - 1 985 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
755 - 1 259 kg
|
Ładowność
747 - 822 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Hybryda plug-in, Elektryczny
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
110 - 286 KM
|
Moc KM
249 - 286 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 16,9 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,8 - 9,8 s
|
|
Maksymalna prędkość
112 - 150 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
310 - 415 Nm
|
Moment obrotowy
450 - 550 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
6
|
|
Moc kW
81 - 210 kW
|
Moc kW
183 - 210 kW
|
|
Pojemność silnika
1 996 - 2 488 cm3
|
Pojemność silnika
2 993 - 2 998 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2 024 - 2 025
|
|
Klasa efektywności CO2
G, A
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
VW
|
Marka
Ineos
|