VS

XPeng G9 vs Lotus Eletre porównanie

Porównaj moc (575 KM vs 918 KM), bagażnik i cenę (261 800 zł vs 439 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – XPeng G9 czy Lotus Eletre.

XPeng G9 vs Lotus Eletre: najważniejsze różnice

XPeng G9

4,8 (5 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • minimalnie większy zasięg elektryczny
  • lekko lżejszy
szczegóły

Lotus Eletre

  • wyraźnie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

G9

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

XPeng G9 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 261 800 zł , podczas gdy Lotus Eletre kosztuje 439 200 zł . Różnica wynosi około 177 427 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma XPeng G9: z wynikiem 18,4 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż Lotus Eletre, który zużywa 22,5 kWh/100km. Różnica to około 4,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego XPeng G9 wypada minimalnie lepiej: osiąga do 585 km, czyli około 15 km więcej niż Lotus Eletre.

Eletre

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Lotus Eletre ma wyraźnie więcej mocy918 KM zamiast 575 KM. To różnica około 343 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lotus Eletre jest zdecydowanie szybszy – 3 s wobec 4,2 s. Różnica wynosi około 1,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lotus Eletre ciągnie widocznie mocniej – 985 Nm wobec 695 Nm. Różnica to około 290 Nm.

G9

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej XPeng G9 jest lekko lżejszy – 2 210 kg wobec 2 565 kg. Różnica to około 355 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lotus Eletre oferuje prawie niezauważalnie więcej miejsca – 688 L wobec 660 L. To różnica około 28 L litrów.

Pod względem ładowności XPeng G9 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 520 kg wobec 485 kg. Różnica to około 35 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lotus Eletre jest nieco z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 439 200 zł
Eletre

Lotus Eletre

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 612 - 918 KM
  • Zużycie kWh/100km : 22,5 - 28,3 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 450 - 570 km
XPeng G9
Lotus Eletre

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

XPeng G9

XPeng G9 to elektryczny SUV, który łączy odważną stylistykę z dopracowanym, luksusowym wnętrzem pełnym najnowszych rozwiązań. Dla świadomego kupującego to propozycja łącząca komfort długich podróży i efektowną prezencję — innymi słowy, smartfon na kołach, który lubi być zauważony.

szczegóły

Lotus Eletre

Lotus Eletre to elektryczny SUV z duszą sportowego coupe — łączy lekkość prowadzenia Lotusa z codzienną użytecznością i odważnym designem, który nie boi się pokazać charakteru. To propozycja dla tych, którzy chcą technologii i luksusu bez rezygnacji z emocji za kierownicą, a przy okazji lubią, gdy samochód wzbudza zazdrosne spojrzenia.

szczegóły
XPeng G9
Lotus Eletre

Koszty i Zużycie

Cena
261 800 - 318 900 zł
Cena
439 200 - 707 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,4 - 20,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
22,5 - 28,3 kWh/100km
Zasięg elektryczny
502 - 585 km
Zasięg elektryczny
450 - 570 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
109 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
4
Masa własna
2 210 - 2 395 kg
Masa własna
2 565 - 2 745 kg
Pojemność bagażnika
660 L
Pojemność bagażnika
688 L
Długość
-
Długość
5 103 mm
Szerokość
1 937 mm
Szerokość
2 060 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 630 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 532 L
Ładowność
515 - 520 kg
Ładowność
405 - 485 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
351 - 575 KM
Moc KM
612 - 918 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,2 - 6,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3 - 4,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
258 - 265 km/h
Moment obrotowy
465 - 695 Nm
Moment obrotowy
710 - 985 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
258 - 423 kW
Moc kW
450 - 675 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
XPeng
Marka
Lotus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.