VS

Abarth 500 595 695 vs Toyota Proace City porównanie

Porównaj moc (155 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (166 900 zł vs 106 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Abarth 500 595 695 czy Toyota Proace City.

Abarth 500 595 695 vs Toyota Proace City: najważniejsze różnice

Abarth 500 595 695

  • w niewielkim stopniu większa moc
  • minimalnie bardziej oszczędny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Toyota Proace City

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
  • ledwo lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

500 595 695

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Toyota Proace City jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 106 600 zł , podczas gdy Abarth 500 595 695 kosztuje 166 900 zł . Różnica wynosi około 60 292 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Abarth 500 595 695: z wynikiem 17,1 kWh/100km jest minimalnie bardziej wydajny niż Toyota Proace City, który zużywa 18,1 kWh/100km. Różnica to około 1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace City wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 343 km, czyli około 78 km więcej niż Abarth 500 595 695.

Proace City

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Abarth 500 595 695 ma w niewielkim stopniu więcej mocy155 KM zamiast 136 KM. To różnica około 19 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Abarth 500 595 695 jest zdecydowanie szybszy – 7 s wobec 11,5 s. Różnica wynosi około 4,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace City ciągnie odczuwalnie mocniej – 300 Nm wobec 235 Nm. Różnica to około 65 Nm.

500 595 695

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Toyota Proace City oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 4.

Pod względem masy własnej Toyota Proace City jest ledwo lżejszy – 1 366 kg wobec 1 410 kg. Różnica to około 44 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota Proace City oferuje znacznie więcej miejsca – 912 L wobec 185 L. To różnica około 727 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota Proace City wypada wyraźnie bardziej lepiej – 829 kg wobec 385 kg. Różnica to około 444 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Proace City nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 106 600 zł
Proace City

Toyota Proace City

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 102 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 6,3 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 343 km
Abarth 500 595 695
Toyota Proace City

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Abarth 500 595 695

Abarth 500/595/695 — na co dzień po prostu Abarth — to mały, włoski hot hatch z temperamentem znacznie przewyższającym jego gabaryty; dynamiczne reakcje i charakterystyczne brzmienie zmieniają nawet krótką przejażdżkę w małą przygodę. To wybór dla tych, którzy wolą emocje od bagażnika — styl, prowadzenie i frajda z jazdy stoją wyżej niż codzienna praktyczność czy niskie koszty utrzymania.

szczegóły

Toyota Proace City

Toyota Proace City to praktyczny i sprytny towarzysz miejskich zadań, który zaskakuje przestrzenią i łatwością manewrowania w ciasnych uliczkach. Jeśli szukasz niezawodnego użytkowego auta, które nie udaje sportowca, a za to robi solidną robotę każdego dnia, Proace City warto wziąć pod uwagę.

szczegóły
Abarth 500 595 695
Toyota Proace City

Koszty i Zużycie

Cena
166 900 - 197 600 zł
Cena
106 600 - 226 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
5,3 - 6,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,1 - 18,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
242 - 265 km
Zasięg elektryczny
343 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 146 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 410 - 1 435 kg
Masa własna
1 366 - 1 664 kg
Pojemność bagażnika
185 L
Pojemność bagażnika
641 - 912 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 682 mm
Szerokość
1 848 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
370 - 385 kg
Ładowność
525 - 829 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
155 KM
Moc KM
102 - 136 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,5 - 13,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
235 Nm
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
114 kW
Moc kW
75 - 100 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, E
Marka
Abarth
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.