VS

BMW X1 vs Suzuki S-Cross porównanie

Porównaj moc (326 KM vs 110 KM), bagażnik i cenę (195 900 zł vs 111 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X1 czy Suzuki S-Cross.

BMW X1 vs Suzuki S-Cross: najważniejsze różnice

BMW X1

4,2 (6 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Suzuki S-Cross

4,7 (4 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X1

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Suzuki S-Cross jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 111 500 zł , podczas gdy BMW X1 kosztuje 195 900 zł . Różnica wynosi około 84 387 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW X1 zużywa 2,5 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Suzuki S-Cross, który spala 5,3 L/100km. To około 2,8 L/100km różnicy.

S-Cross

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW X1 ma znacznie więcej mocy326 KM zamiast 110 KM. To różnica około 216 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW X1 ciągnie istotnie mocniej – 477 Nm wobec 235 Nm. Różnica to około 242 Nm.

X1

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Suzuki S-Cross jest widocznie lżejszy – 1 280 kg wobec 1 575 kg. Różnica to około 295 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW X1 oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 540 L wobec 430 L. To różnica około 110 L litrów.

Pod względem ładowności BMW X1 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 500 kg wobec 405 kg. Różnica to około 95 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW X1 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 195 900 zł
X1

BMW X1

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 136 - 326 KM
  • Zużycie L/100km : 2,5 - 7,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 81 km
BMW X1
Suzuki S-Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X1

BMW X1 to kompaktowy SUV, który zaskakuje pewnym prowadzeniem i elegancką sylwetką, oferując jednocześnie praktyczność niezbędną na co dzień. Wnętrze jest przemyślane i solidne, a całość sprawia wrażenie auta, które dobrze wygląda na mieście i nie zawiedzie podczas rodzinnych wypadów.

szczegóły

Suzuki S-Cross

Suzuki S-Cross to rozsądny i wszechstronny crossover dla kierowców, którzy wolą praktyczne rozwiązania zamiast krzykliwych dodatków. Nie udaje terenówki, ale sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu i dłuższych podróżach, zaskakując komfortem i niskimi kosztami eksploatacji.

szczegóły
BMW X1
Suzuki S-Cross

Koszty i Zużycie

Cena
195 900 - 284 700 zł
Cena
111 500 - 175 500 zł
Zużycie L/100km
2,5 - 7,7 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 5,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
81 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
57 - 175 g/km
CO2
119 - 138 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 575 - 1 935 kg
Masa własna
1 280 - 1 385 kg
Pojemność bagażnika
490 - 540 L
Pojemność bagażnika
430 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 785 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
490 - 500 kg
Ładowność
395 - 405 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
136 - 326 KM
Moc KM
110 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 9,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 477 Nm
Moment obrotowy
235 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
100 - 240 kW
Moc kW
81 kW
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
1 373 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, E, F, B
Klasa efektywności CO2
D, E
Marka
BMW
Marka
Suzuki
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.