VS

BYD Seal vs BYD Atto 2 porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 212 KM), bagażnik i cenę (210 800 zł vs 140 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BYD Seal czy BYD Atto 2.

BYD Seal vs BYD Atto 2: najważniejsze różnice

BYD Seal

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • niewiele bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

BYD Atto 2

4,9 (4 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Seal

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

BYD Atto 2 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 140 500 zł , podczas gdy BYD Seal kosztuje 210 800 zł . Różnica wynosi około 70 286 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma BYD Seal: z wynikiem 15,4 kWh/100km jest niewiele bardziej wydajny niż BYD Atto 2, który zużywa 15,8 kWh/100km. Różnica to około 0,4 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego BYD Seal wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 570 km, czyli około 140 km więcej niż BYD Atto 2.

Atto 2

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BYD Seal ma zdecydowanie więcej mocy530 KM zamiast 212 KM. To różnica około 318 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BYD Seal jest zdecydowanie szybszy – 3,8 s wobec 7,5 s. Różnica wynosi około 3,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BYD Seal ciągnie znacznie mocniej – 670 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 360 Nm.

Seal

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BYD Atto 2 jest widocznie lżejszy – 1 510 kg wobec 1 907 kg. Różnica to około 397 kg.

Pod względem ładowności BYD Atto 2 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 490 kg wobec 473 kg. Różnica to około 17 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BYD Seal dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 210 800 zł
Seal

BYD Seal

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 231 - 530 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,4 - 18,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 460 - 570 km
BYD Seal
BYD Atto 2

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BYD Seal

BYD Seal to elektryczny fastback, który łączy spektakularny, sportowy design z wygodą codziennego użytkowania — wygląda drożej, niż sugeruje jego oferta. Dla kierowców szukających stylu, ciszy i nowoczesnych rozwiązań to propozycja, która potrafi uśmiechnąć się do portfela i jednocześnie przypomnieć, że przyszłość motoryzacji potrafi być całkiem zabawna.

szczegóły

BYD Atto 2

BYD Atto 2 przyciąga uwagę świeżym wyglądem i przyjaznym, przemyślanym wnętrzem, które sprawia, że codzienne dojazdy stają się mniej uciążliwe. To elektryczne auto dla rozsądnych nabywców — oszczędne w eksploatacji, pewne na drodze i zaskakująco sympatyczne, nawet dla tradycjonalistów.

szczegóły
BYD Seal
BYD Atto 2

Koszty i Zużycie

Cena
210 800 - 237 200 zł
Cena
140 500 - 184 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,4 - 18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,8 - 16 kWh/100km
Zasięg elektryczny
460 - 570 km
Zasięg elektryczny
40 - 430 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 41 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 907 - 2 185 kg
Masa własna
1 510 - 1 720 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
400 - 450 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 875 mm
Szerokość
1 830 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
446 - 473 kg
Ładowność
260 - 490 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
231 - 530 KM
Moc KM
166 - 212 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 9,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
360 - 670 Nm
Moment obrotowy
290 - 310 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
170 - 390 kW
Moc kW
122 - 156 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, B
Marka
BYD
Marka
BYD
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.