Porównaj moc (390 KM vs 231 KM), bagażnik i cenę (180 600 zł vs 149 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Formentor czy VW ID.3.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
VW ID.3 jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy CUPRA Formentor kosztuje 180 600 zł . Różnica wynosi około 31 277 zł.
Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.3 wypada istotnie lepiej: osiąga do 629 km, czyli około 503 km więcej niż CUPRA Formentor.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika CUPRA Formentor ma zdecydowanie więcej mocy – 390 KM zamiast 231 KM. To różnica około 159 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Formentor jest istotnie szybszy – 4,2 s wobec 7,1 s. Różnica wynosi około 2,9 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Formentor ciągnie widocznie mocniej – 480 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 130 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej CUPRA Formentor jest wyraźnie lżejszy – 1 434 kg wobec 1 885 kg. Różnica to około 451 kg.
Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Formentor oferuje nieco więcej miejsca – 450 L wobec 383 L. To różnica około 67 L litrów.
Pod względem ładowności CUPRA Formentor wypada lekko lepiej – 526 kg wobec 464 kg. Różnica to około 62 kg.
CUPRA Formentor delikatnie się wyróżnia w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
CUPRA Formentor to agresywnie wystylizowany crossover, który łączy sportowy temperament z codzienną praktycznością. Za kierownicą daje poczucie zwinności i kontroli, a przy okazji wygląda jakby właśnie wrócił z toru — idealny dla tych, którzy chcą się wyróżnić bez poświęcania wygody.
szczegółyVW ID.3 to elektryczny hatchback, który robi wrażenie świeżym designem i praktycznym wnętrzem, idealny dla osób szukających codziennego komfortu bez komplikacji. Jazda nim jest cicha i przewidywalna, a manewrowanie w mieście przyjemne — to auto, które łatwo polubić i jeszcze łatwiej polecić.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
180 600 - 320 500 zł
|
Cena
149 300 - 209 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
1,4 - 10,1 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
13,9 - 14,4 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
117 - 126 km
|
Zasięg elektryczny
410 - 629 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
32 - 229 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 434 - 1 742 kg
|
Masa własna
1 885 - 1 966 kg
|
|
Pojemność bagażnika
345 - 450 L
|
Pojemność bagażnika
383 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 839 - 1 852 mm
|
Szerokość
1 809 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
439 - 526 kg
|
Ładowność
422 - 464 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
150 - 390 KM
|
Moc KM
170 - 231 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,2 - 9 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 8 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
250 - 480 Nm
|
Moment obrotowy
350 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4 - 5
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
110 - 287 kW
|
Moc kW
125 - 170 kW
|
|
Pojemność silnika
1 498 - 2 480 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 024 - 2 026
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
G, E, D, F, B
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
CUPRA
|
Marka
VW
|