Porównaj moc (281 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (248 300 zł vs 142 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Ranger czy VW Caddy.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
VW Caddy jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 142 300 zł , podczas gdy Ford Ranger kosztuje 248 300 zł . Różnica wynosi około 105 986 zł.
W spalaniu również widać różnice: VW Caddy zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Ford Ranger, który spala 3,1 L/100km. To około 2,6 L/100km różnicy.
Pod względem zasięgu elektrycznego VW Caddy wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 121 km, czyli około 79 km więcej niż Ford Ranger.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Ford Ranger ma znacznie więcej mocy – 281 KM zamiast 150 KM. To różnica około 131 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Ford Ranger jest widocznie szybszy – 8,7 s wobec 11,4 s. Różnica wynosi około 2,7 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Ranger ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 697 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 377 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: VW Caddy oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej VW Caddy jest znacznie lżejszy – 1 575 kg wobec 2 405 kg. Różnica to około 830 kg.
Pod względem ładowności Ford Ranger wypada widocznie lepiej – 989 kg wobec 710 kg. Różnica to około 279 kg.
VW Caddy wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Ford Ranger to twardy, praktyczny pickup, który bez wysiłku łączy terenowe predyspozycje z codzienną użytecznością — sprawdzi się i na placu budowy, i podczas weekendowych wypadów za miasto. Dla osób szukających auta do ciężkiej pracy, ale z odrobiną stylu i komfortu w kabinie, Ranger jest propozycją wartą zobaczenia na żywo.
szczegółyCaddy to sprytny kompromis między vanem a samochodem osobowym — przestronny, praktyczny i stworzony do codziennej roboty, ale bez rezygnacji z komfortu. Jeździ pewnie, zaskakuje inteligentnymi rozwiązaniami wnętrza i sprawia, że przewożenie sprzętu czy całej rodziny przestaje być problemem — i to bez większego dramatu.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
248 300 - 294 800 zł
|
Cena
142 300 - 235 000 zł
|
|
Zużycie L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Zużycie L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
42 km
|
Zasięg elektryczny
116 - 121 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
19,7 kWh
|
|
CO2
70 - 265 g/km
|
CO2
10 - 165 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Pickup
|
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
|
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
2 405 - 2 511 kg
|
Masa własna
1 575 - 1 998 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
4 500 - 4 853 mm
|
|
Szerokość
1 918 mm
|
Szerokość
1 855 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 819 - 1 860 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
2 556 - 3 700 L
|
|
Ładowność
845 - 989 kg
|
Ładowność
501 - 710 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
240 - 281 KM
|
Moc KM
102 - 150 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 14 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
173 - 186 km/h
|
|
Moment obrotowy
600 - 697 Nm
|
Moment obrotowy
220 - 320 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4 - 6
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
177 - 207 kW
|
Moc kW
75 - 110 kW
|
|
Pojemność silnika
2 261 - 2 993 cm3
|
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
G, B
|
Klasa efektywności CO2
E, F, B
|
|
Marka
Ford
|
Marka
VW
|