VS

Ford Tourneo Connect vs Hongqi H9 porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 245 KM), bagażnik i cenę (140 100 zł vs 307 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Connect czy Hongqi H9.

Ford Tourneo Connect vs Hongqi H9: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Connect

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • zauważalnie lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Hongqi H9

  • wyraźnie większa moc
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Connect

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Tourneo Connect jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 140 100 zł , podczas gdy Hongqi H9 kosztuje 307 500 zł . Różnica wynosi około 167 346 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Tourneo Connect zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Hongqi H9, który spala 9,6 L/100km. To około 9,1 L/100km różnicy.

H9

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Hongqi H9 ma wyraźnie więcej mocy245 KM zamiast 150 KM. To różnica około 95 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Hongqi H9 jest wyraźnie szybszy – 7,8 s wobec 10,1 s. Różnica wynosi około 2,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Hongqi H9 ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 380 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 30 Nm.

Tourneo Connect

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Tourneo Connect jest zauważalnie lżejszy – 1 542 kg wobec 1 875 kg. Różnica to około 333 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Tourneo Connect oferuje znacznie więcej miejsca – 1 720 L wobec 0 L. To różnica około 1 720 L litrów.

Pod względem ładowności Ford Tourneo Connect wypada zdecydowanie lepiej – 818 kg wobec 450 kg. Różnica to około 368 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Tourneo Connect przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 140 100 zł
Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect

  • Typ silnika : Hybryda plug-in, Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 102 - 150 KM
  • Zużycie L/100km : 0,5 - 6,9 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 116 - 119 km
Ford Tourneo Connect
Hongqi H9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect to praktyczny i rodzinny van, który łączy wygodę użytkowania z przemyślaną funkcjonalnością i na co dzień czuje się równie dobrze w mieście, co na wyjazdach. Jeśli szukasz auta, które nie udaje sportowca, a za to robi wszystko, czego od niego wymagasz — bez zbędnego bicia piany — to Tourneo Connect zasługuje na poważne spojrzenie.

szczegóły

Hongqi H9

Hongqi H9 to chińska limuzyna, która nie wstydzi się swojej ambicji — wyrazista stylizacja i luksusowe wykończenie sprawiają, że przykuwa spojrzenia. Wnętrze stawia na komfort i nowoczesność, a sposób, w jaki jeździ, mówi jasno: to propozycja dla tych, którzy chcą luksusu z charakterem, nie tylko logo na masce.

szczegóły
Ford Tourneo Connect
Hongqi H9

Koszty i Zużycie

Cena
140 100 - 214 800 zł
Cena
307 500 zł
Zużycie L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
9,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
116 - 119 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
11 - 164 g/km
CO2
220 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
62 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
4
Masa własna
1 542 - 1 781 kg
Masa własna
1 875 kg
Pojemność bagażnika
1 213 - 1 720 L
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
-
Długość
5 137 mm
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 904 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 493 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
563 - 818 kg
Ładowność
450 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna, Diesel
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
102 - 150 KM
Moc KM
245 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,1 - 13,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
230 km/h
Moment obrotowy
220 - 350 Nm
Moment obrotowy
380 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
75 - 110 kW
Moc kW
180 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
Pojemność silnika
1 989 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
B, E, F
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Ford
Marka
Hongqi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.