VS

Hyundai Inster vs smart #5 porównanie

Porównaj moc (115 KM vs 646 KM), bagażnik i cenę (105 000 zł vs 201 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Inster czy smart #5.

Hyundai Inster vs smart #5: najważniejsze różnice

Hyundai Inster

5 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

smart #5

4,9 (5 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Inster

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Hyundai Inster jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 105 000 zł , podczas gdy smart #5 kosztuje 201 600 zł . Różnica wynosi około 96 643 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Hyundai Inster: z wynikiem 14,3 kWh/100km jest odczuwalnie bardziej wydajny niż smart #5, który zużywa 18,4 kWh/100km. Różnica to około 4,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego smart #5 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 590 km, czyli około 220 km więcej niż Hyundai Inster.

#5

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika smart #5 ma wyraźnie bardziej więcej mocy646 KM zamiast 115 KM. To różnica około 531 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h smart #5 jest znacznie szybszy – 3,8 s wobec 10,6 s. Różnica wynosi około 6,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: smart #5 ciągnie zdecydowanie mocniej – 710 Nm wobec 147 Nm. Różnica to około 563 Nm.

Inster

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: smart #5 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Hyundai Inster jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 380 kg wobec 2 200 kg. Różnica to około 820 kg.

Pod względem pojemności bagażnika smart #5 oferuje znacznie więcej miejsca – 630 L wobec 280 L. To różnica około 350 L litrów.

Pod względem ładowności smart #5 wypada widocznie lepiej – 502 kg wobec 357 kg. Różnica to około 145 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

smart #5 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 201 600 zł
#5

smart #5

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 340 - 646 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,4 - 19,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 465 - 590 km
Hyundai Inster
smart #5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Inster

Hyundai Inster to samochód, który zaskakuje świeżym stylem i praktycznym podejściem do codziennej mobilności. Dobrze zestrojone zawieszenie i przestronne wnętrze sprawiają, że to pewny wybór dla tych, którzy chcą komfortu bez przepłacania.

szczegóły

smart #5

Smart #5 to zgrabny, miejski crossover, który łączy stylową sylwetkę z praktycznością codziennego użytkowania i przyciąga spojrzenia bardziej niż większość sąsiadów na osiedlowym parkingu. Jeśli szukasz auta łatwego w prowadzeniu, pełnego nowoczesnych rozwiązań i z odrobiną charakteru, Smart #5 warto wziąć pod uwagę.

szczegóły
Hyundai Inster
smart #5

Koszty i Zużycie

Cena
105 000 - 132 200 zł
Cena
201 600 - 267 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,3 - 15,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,4 - 19,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
327 - 370 km
Zasięg elektryczny
465 - 590 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
74,4 - 94 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 380 - 1 433 kg
Masa własna
2 200 - 2 378 kg
Pojemność bagażnika
238 - 280 L
Pojemność bagażnika
630 L
Długość
-
Długość
4 695 mm
Szerokość
1 610 mm
Szerokość
1 920 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 705 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 530 L
Ładowność
317 - 357 kg
Ładowność
475 - 502 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
97 - 115 KM
Moc KM
340 - 646 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,6 - 11,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 6,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 - 210 km/h
Moment obrotowy
147 Nm
Moment obrotowy
373 - 710 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
71 - 85 kW
Moc kW
250 - 475 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
smart
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.