Porównaj moc (508 KM vs 205 KM), bagażnik i cenę (277 600 zł vs 151 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia EV9 czy Nissan Qashqai.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Nissan Qashqai jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 151 700 zł , podczas gdy Kia EV9 kosztuje 277 600 zł . Różnica wynosi około 125 855 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Kia EV9 ma zdecydowanie więcej mocy – 508 KM zamiast 205 KM. To różnica około 303 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Kia EV9 jest znacznie szybszy – 4,6 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Kia EV9 ciągnie zdecydowanie mocniej – 740 Nm wobec 330 Nm. Różnica to około 410 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Kia EV9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Nissan Qashqai jest zdecydowanie lżejszy – 1 420 kg wobec 2 392 kg. Różnica to około 972 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Nissan Qashqai oferuje zauważalnie więcej miejsca – 504 L wobec 333 L. To różnica około 171 L litrów.
Pod względem ładowności Kia EV9 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 615 kg wobec 516 kg. Różnica to około 99 kg.
Kia EV9 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Kia EV9 to odważny, elektryczny SUV, który przyciąga spojrzenia nietuzinkową sylwetką i przestronnym, dopracowanym wnętrzem. Dla kierowców szukających komfortu, nowoczesnych rozwiązań i dużej praktyczności to propozycja, która potrafi zaskoczyć — i to nie tylko na stacji ładowania.
szczegółyNissan Qashqai to SUV, który świetnie balansuje między miejskim szykiem a praktycznością codziennego użytkowania, idealny dla kierowców szukających pewnego towarzysza na każdą trasę. Wnętrze jest przemyślane, jazda komfortowa, a charakter nie nachalny — po prostu rozsądny wybór dla tych, którzy chcą dobrze wyglądać i nie przepłacać.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
277 600 - 399 700 zł
|
Cena
151 700 - 204 400 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
19,5 - 22,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
443 - 563 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
98 - 152 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
6 - 7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 392 - 2 664 kg
|
Masa własna
1 420 - 1 624 kg
|
|
Pojemność bagażnika
333 L
|
Pojemność bagażnika
479 - 504 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 980 mm
|
Szerokość
1 835 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
542 - 615 kg
|
Ładowność
446 - 516 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Skrzynia CVT, Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
204 - 508 KM
|
Moc KM
158 - 205 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,6 - 9,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 9,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 - 740 Nm
|
Moment obrotowy
260 - 330 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
150 - 374 kW
|
Moc kW
116 - 151 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 332 - 1 498 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
E, C
|
|
Marka
Kia
|
Marka
Nissan
|