VS

Land Rover Defender vs Bentley Bentayga porównanie

Porównaj moc (635 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (296 500 zł vs 908 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Land Rover Defender czy Bentley Bentayga.

Land Rover Defender vs Bentley Bentayga: najważniejsze różnice

Land Rover Defender

4 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • w niewielkim stopniu większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • nieco szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Bentley Bentayga

  • niewiele większy zasięg elektryczny
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Defender

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Land Rover Defender jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 296 500 zł , podczas gdy Bentley Bentayga kosztuje 908 400 zł . Różnica wynosi około 611 925 zł.

W spalaniu również widać różnice: Land Rover Defender zużywa 6 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Bentayga, który spala 13 L/100km. To około 7 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Bentley Bentayga wypada niewiele lepiej: osiąga do 50 km, czyli około 2 km więcej niż Land Rover Defender.

Bentayga

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Land Rover Defender ma w niewielkim stopniu więcej mocy635 KM zamiast 550 KM. To różnica około 85 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Defender jest nieco szybszy – 4 s wobec 4,5 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Bentayga ciągnie niewiele mocniej – 770 Nm wobec 750 Nm. Różnica to około 20 Nm.

Defender

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Land Rover Defender oferuje więcej miejsc siedzących – 8 wobec 5.

Pod względem masy własnej Land Rover Defender jest ledwo lżejszy – 2 300 kg wobec 2 415 kg. Różnica to około 115 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Land Rover Defender oferuje widocznie więcej miejsca – 786 L wobec 484 L. To różnica około 302 L litrów.

Pod względem ładowności Bentley Bentayga wypada minimalnie lepiej – 835 kg wobec 819 kg. Różnica to około 16 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Land Rover Defender przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 296 500 zł
Defender

Land Rover Defender

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 200 - 635 KM
  • Zużycie L/100km : 6 - 14,4 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 48 km
Land Rover Defender
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Land Rover Defender

Land Rover Defender to twardy zawodnik zrodzony do przygód — wygląda surowo i daje jasno do zrozumienia, że błoto mu niestraszne, a stylowi pasażerowie będą zachwyceni. Dla kupującego to auto, które łączy terenową pewność siebie z codzienną wygodą, idealne gdy chcesz posmakować wolności bez rezygnacji z komfortu.

szczegóły

Bentley Bentayga

Bentayga to luksusowy SUV, który łączy ręczne wykonanie wnętrza z wyraźną prezencją na drodze — wsiadasz do niego jak do prywatnego salonu. Za kierownicą daje bezkompromisowy komfort i poczucie statusu, a jego sylwetka przyciąga spojrzenia jak gwiazda na czerwonym dywanie.

szczegóły
Land Rover Defender
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Cena
296 500 - 881 600 zł
Cena
908 400 - 1 180 800 zł
Zużycie L/100km
6 - 14,4 L/100km
Zużycie L/100km
13 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
48 km
Zasięg elektryczny
50 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
17,3 kWh
CO2
135 - 324 g/km
CO2
294 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
75 - 85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Terenowy
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2 - 8
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
2 300 - 2 745 kg
Masa własna
2 415 - 2 514 kg
Pojemność bagażnika
293 - 786 L
Pojemność bagażnika
484 L
Długość
-
Długość
5 125 - 5 305 mm
Szerokość
2 008 mm
Szerokość
1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 728 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 774 L
Ładowność
494 - 819 kg
Ładowność
736 - 835 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
200 - 635 KM
Moc KM
462 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 - 10,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 5,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
254 - 290 km/h
Moment obrotowy
500 - 750 Nm
Moment obrotowy
700 - 770 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
147 - 467 kW
Moc kW
340 - 404 kW
Pojemność silnika
1 997 - 5 000 cm3
Pojemność silnika
2 995 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 020 - 2 022
Klasa efektywności CO2
G, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Land Rover
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.