VS

Mercedes Marco Polo vs Toyota Proace City porównanie

Porównaj moc (237 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (294 600 zł vs 106 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes Marco Polo czy Toyota Proace City.

Mercedes Marco Polo vs Toyota Proace City: najważniejsze różnice

Mercedes Marco Polo

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Toyota Proace City

  • znacznie tańszy
  • widocznie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Marco Polo

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Toyota Proace City jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 106 600 zł , podczas gdy Mercedes Marco Polo kosztuje 294 600 zł . Różnica wynosi około 188 019 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Proace City zużywa 5,3 L/100km i jest tym samym widocznie oszczędniejszy niż Mercedes Marco Polo, który spala 7,4 L/100km. To około 2,1 L/100km różnicy.

Proace City

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Mercedes Marco Polo ma wyraźnie bardziej więcej mocy237 KM zamiast 136 KM. To różnica około 101 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes Marco Polo jest wyraźnie bardziej szybszy – 7,4 s wobec 11,5 s. Różnica wynosi około 4,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes Marco Polo ciągnie widocznie mocniej – 500 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 200 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Toyota Proace City oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 4.

Pod względem masy własnej Toyota Proace City jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 366 kg wobec 2 450 kg. Różnica to około 1 084 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota Proace City oferuje widocznie więcej miejsca – 912 L wobec 670 L. To różnica około 242 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota Proace City wypada odczuwalnie lepiej – 829 kg wobec 650 kg. Różnica to około 179 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Proace City nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 106 600 zł
Proace City

Toyota Proace City

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 102 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 6,3 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 343 km
Mercedes Marco Polo
Toyota Proace City

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes Marco Polo

Mercedes Marco Polo to luksusowy van-kamper, który przenosi wygodę i elegancję znaną z marki prosto na kempingowe pola i górskie serpentyny. Wnętrze jest sprytnie zaprojektowane, wygodne i gotowe na weekendowe eskapady — idealny wybór dla tych, którzy chcą mieć dom na kółkach bez rezygnacji z komfortu codziennego auta.

szczegóły

Toyota Proace City

Toyota Proace City to praktyczny i sprytny towarzysz miejskich zadań, który zaskakuje przestrzenią i łatwością manewrowania w ciasnych uliczkach. Jeśli szukasz niezawodnego użytkowego auta, które nie udaje sportowca, a za to robi solidną robotę każdego dnia, Proace City warto wziąć pod uwagę.

szczegóły
Mercedes Marco Polo
Toyota Proace City

Koszty i Zużycie

Cena
294 600 - 423 200 zł
Cena
106 600 - 226 200 zł
Zużycie L/100km
7,4 - 8,3 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 6,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
343 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
194 - 218 g/km
CO2
0 - 146 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
70 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
4 - 5
Drzwi
-
Masa własna
2 450 - 2 545 kg
Masa własna
1 366 - 1 664 kg
Pojemność bagażnika
670 L
Pojemność bagażnika
641 - 912 L
Długość
5 140 mm
Długość
-
Szerokość
1 928 mm
Szerokość
1 848 mm
Wysokość
1 975 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
4 630 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
555 - 650 kg
Ładowność
525 - 829 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
163 - 237 KM
Moc KM
102 - 136 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 10,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,5 - 13,2 s
Maksymalna prędkość
188 - 220 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
380 - 500 Nm
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
120 - 174 kW
Moc kW
75 - 100 kW
Pojemność silnika
1 950 cm3
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
A, E
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.