Porównaj moc (237 KM vs 279 KM), bagażnik i cenę (246 800 zł vs 291 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes V Class czy Toyota Proace Max.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Mercedes V Class jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 246 800 zł , podczas gdy Toyota Proace Max kosztuje 291 800 zł . Różnica wynosi około 44 956 zł.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Toyota Proace Max ma trochę więcej mocy – 279 KM zamiast 237 KM. To różnica około 42 KM.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes V Class ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 500 Nm wobec 410 Nm. Różnica to około 90 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Mercedes V Class oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 3.
Pod względem masy własnej Mercedes V Class jest widocznie lżejszy – 2 192 kg wobec 2 790 kg. Różnica to około 598 kg.
Pod względem ładowności Toyota Proace Max wypada wyraźnie lepiej – 1 460 kg wobec 908 kg. Różnica to około 552 kg.
Toyota Proace Max wygrywa pewnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Mercedes Klasy V to mobilny salon, który łączy wygodę limuzyny z praktycznością minivana, idealny dla rodzin i firm szukających podkreślonego komfortu. Wnętrze robi wrażenie jakością i funkcjonalnością, a prowadzenie zaskakuje spokojem — to auto, które wozi ludzi z klasą i odrobiną sznytu.
szczegółyToyota Proace Max, często nazywana po prostu Proace, to van zaprojektowany z myślą o praktyce — oferuje imponującą przestrzeń i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się i na placu budowy, i podczas rodzinnego wyjazdu. Nie jest to samochód dla poszukiwaczy adrenaliny, ale za to niezawodnie odwala robotę, oszczędza czas właściciela i rzadko zaskakuje niespodziankami.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
246 800 - 426 900 zł
|
Cena
291 800 - 312 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
7,1 - 10,2 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
26,2 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
424 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
187 - 232 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Bus
|
Typ nadwozia
Van
|
|
Miejsca siedzące
6
|
Miejsca siedzące
3
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 192 - 2 464 kg
|
Masa własna
2 790 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 928 mm
|
Szerokość
2 050 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
636 - 908 kg
|
Ładowność
710 - 1 460 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
163 - 237 KM
|
Moc KM
279 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 10,7 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
370 - 500 Nm
|
Moment obrotowy
410 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
120 - 174 kW
|
Moc kW
205 kW
|
|
Pojemność silnika
1 950 - 1 999 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Mercedes-Benz
|
Marka
Toyota
|