VS

Opel Mokka vs MG MG4 Urban porównanie

Porównaj moc (281 KM vs 160 KM), bagażnik i cenę (118 100 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Opel Mokka czy MG MG4 Urban.

Opel Mokka vs MG MG4 Urban: najważniejsze różnice

Opel Mokka

4,3 (5 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
szczegóły

MG MG4 Urban

  • ledwo tańszy
  • ledwo bardziej oszczędny
  • niewiele większy zasięg elektryczny
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Mokka

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

MG MG4 Urban jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy Opel Mokka kosztuje 118 100 zł . Różnica wynosi około 8 346 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma MG MG4 Urban: z wynikiem 15,3 kWh/100km jest ledwo bardziej wydajny niż Opel Mokka, który zużywa 15,4 kWh/100km. Różnica to około 0,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego MG MG4 Urban wypada niewiele lepiej: osiąga do 416 km, czyli około 13 km więcej niż Opel Mokka.

Mokka

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Opel Mokka ma wyraźnie bardziej więcej mocy281 KM zamiast 160 KM. To różnica około 121 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Opel Mokka jest istotnie szybszy – 5,9 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 3,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Opel Mokka ciągnie wyraźnie mocniej – 345 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 95 Nm.

Mokka

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Opel Mokka jest nieco lżejszy – 1 294 kg wobec 1 460 kg. Różnica to około 166 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG MG4 Urban oferuje widocznie więcej miejsca – 479 L wobec 350 L. To różnica około 129 L litrów.

Pod względem ładowności MG MG4 Urban wypada trochę lepiej – 450 kg wobec 400 kg. Różnica to około 50 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Opel Mokka jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 118 100 zł
Mokka

Opel Mokka

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 136 - 281 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,7 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 15,4 - 18,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 336 - 403 km
Opel Mokka
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Opel Mokka

Opel Mokka to zgrabny miejski crossover z charakterem i subtelnym uśmiechem na masce, który łączy odważne linie nadwozia z praktycznym podejściem do codziennej jazdy. Wnętrze jest przyjemne i funkcjonalne, wyposażone w nowoczesne udogodnienia, a prowadzenie sprawia satysfakcję — idealny wybór dla tych, którzy chcą stylu i rozsądku w jednym opakowaniu.

szczegóły

MG MG4 Urban

MG4 Urban to kompaktowy, dobrze zaprojektowany hatchback o nowoczesnej stylistyce i zaskakująco przestronnym wnętrzu. Stawia na praktyczność i rozsądne wyposażenie, oferując atrakcyjne połączenie komfortu i ekonomii dla kierowców poruszających się głównie po mieście.

szczegóły
Opel Mokka
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Cena
118 100 - 207 800 zł
Cena
109 800 - 138 300 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,4 - 18,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
336 - 403 km
Zasięg elektryczny
325 - 416 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 129 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 294 - 1 672 kg
Masa własna
1 460 - 1 520 kg
Pojemność bagażnika
310 - 350 L
Pojemność bagażnika
470 - 479 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 787 mm
Szerokość
1 842 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
388 - 400 kg
Ładowność
450 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
136 - 281 KM
Moc KM
150 - 160 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,9 - 9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 345 Nm
Moment obrotowy
250 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
100 - 207 kW
Moc kW
110 - 118 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A, D, C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Opel
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.