VS

Renault Scénic vs Suzuki Across porównanie

Porównaj moc (218 KM vs 306 KM), bagażnik i cenę (177 500 zł vs 255 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Scénic czy Suzuki Across.

Renault Scénic vs Suzuki Across: najważniejsze różnice

Renault Scénic

4,7 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • lekko lżejszy
  • nieco większy bagażnik
szczegóły

Suzuki Across

5 (1 Opinie)
oceń
  • widocznie większa moc
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Scénic

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault Scénic jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 177 500 zł , podczas gdy Suzuki Across kosztuje 255 600 zł . Różnica wynosi około 78 149 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Scénic wypada istotnie lepiej: osiąga do 598 km, czyli około 523 km więcej niż Suzuki Across.

Across

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Suzuki Across ma widocznie więcej mocy306 KM zamiast 218 KM. To różnica około 88 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Suzuki Across jest wyraźnie szybszy – 6 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 1,9 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Suzuki Across jest prawie niezauważalnie szybszy – osiąga 180 km/h, podczas gdy Renault Scénic kończy na 170 km/h. Różnica to około 10 km/h.

Scénic

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Scénic jest lekko lżejszy – 1 822 kg wobec 2 075 kg. Różnica to około 253 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Scénic oferuje nieco więcej miejsca – 545 L wobec 490 L. To różnica około 55 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Renault Scénic wypada prawie niezauważalnie lepiej – do 1 670 L, czyli o około 66 L więcej niż Suzuki Across.

Pod względem ładowności Renault Scénic wypada nieco lepiej – 518 kg wobec 435 kg. Różnica to około 83 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Scénic przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 177 500 zł
Scénic

Renault Scénic

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 170 - 218 KM
  • Zużycie kWh/100km 16,6 - 17,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 420 - 598 km
Renault Scénic
Suzuki Across

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Scénic

Scénic to praktyczne i komfortowe auto rodzinne, które kładzie nacisk na funkcjonalność i wygodę na co dzień. Przestronne i elastyczne wnętrze oraz pewne prowadzenie sprawiają, że dobrze sprawdza się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach.

szczegóły

Suzuki Across

Suzuki Across to solidnie zbudowany SUV, który stawia na praktyczność i niezawodność zamiast krzykliwego przepychu. Przestronne wnętrze, pewne prowadzenie i rozsądne koszty eksploatacji sprawiają, że to rozsądny wybór dla rodzin i osób ceniących spokój na drodze — a do tego nie próbuje udawać sportowca.

szczegóły
Renault Scénic
Suzuki Across

Koszty i Zużycie

Cena
177 500 - 225 400 zł
Cena
255 600 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
1 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
420 - 598 km
Zasięg elektryczny
75 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
22 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
55 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 822 - 1 927 kg
Masa własna
2 075 kg
Pojemność bagażnika
545 L
Pojemność bagażnika
490 L
Długość
4 470 mm
Długość
4 635 mm
Szerokość
1 864 mm
Szerokość
1 855 mm
Wysokość
1 571 mm
Wysokość
1 690 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 670 L
Maksymalna pojemność bagażnika
1 604 L
Ładowność
514 - 518 kg
Ładowność
435 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
170 - 218 KM
Moc KM
306 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6 s
Maksymalna prędkość
150 - 170 km/h
Maksymalna prędkość
180 km/h
Moment obrotowy
280 - 300 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
125 - 160 kW
Moc kW
225 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
2 487 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
B
Marka
Renault
Marka
Suzuki
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.