VS

SsangYong Korando vs Nissan Qashqai porównanie

Porównaj moc (190 KM vs 205 KM), bagażnik i cenę (138 300 zł vs 151 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SsangYong Korando czy Nissan Qashqai.

SsangYong Korando vs Nissan Qashqai: najważniejsze różnice

SsangYong Korando

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • minimalnie większy bagażnik
szczegóły

Nissan Qashqai

4,9 (3 Opinie)
oceń
  • niewiele większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • lekko szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Korando

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

SsangYong Korando jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 138 300 zł , podczas gdy Nissan Qashqai kosztuje 151 700 zł . Różnica wynosi około 13 398 zł.

W spalaniu również widać różnice: Nissan Qashqai zużywa 4,3 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż SsangYong Korando, który spala 7,5 L/100km. To około 3,2 L/100km różnicy.

Qashqai

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Nissan Qashqai ma niewiele więcej mocy205 KM zamiast 190 KM. To różnica około 15 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Nissan Qashqai jest lekko szybszy – 7,6 s wobec 8,4 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SsangYong Korando ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 360 Nm wobec 330 Nm. Różnica to około 30 Nm.

Korando

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Nissan Qashqai jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 420 kg wobec 1 517 kg. Różnica to około 97 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SsangYong Korando oferuje minimalnie więcej miejsca – 551 L wobec 504 L. To różnica około 47 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan Qashqai wypada nieco lepiej – 516 kg wobec 463 kg. Różnica to około 53 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SsangYong Korando ledwie jest z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 138 300 zł
Korando

SsangYong Korando

  • Typ silnika : Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 163 - 190 KM
  • Zużycie L/100km : 7,5 - 8,6 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 16,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 339 km
SsangYong Korando
Nissan Qashqai

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SsangYong Korando

Korando to SUV dla tych, którzy cenią praktyczność i komfort w codziennej jeździe zamiast efektownych popisów; solidne wyposażenie i przemyślana ergonomia robią tu dobrą robotę. Jeśli szukasz auta, które sprawdzi się w mieście i na weekendowych wyprawach, a przy tym nie krzyczy designem na każdym rogu, warto mu się przyjrzeć bliżej.

szczegóły

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to SUV, który świetnie balansuje między miejskim szykiem a praktycznością codziennego użytkowania, idealny dla kierowców szukających pewnego towarzysza na każdą trasę. Wnętrze jest przemyślane, jazda komfortowa, a charakter nie nachalny — po prostu rozsądny wybór dla tych, którzy chcą dobrze wyglądać i nie przepłacać.

szczegóły
SsangYong Korando
Nissan Qashqai

Koszty i Zużycie

Cena
138 300 - 215 200 zł
Cena
151 700 - 204 400 zł
Zużycie L/100km
7,5 - 8,6 L/100km
Zużycie L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
339 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 197 g/km
CO2
98 - 152 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 517 - 1 840 kg
Masa własna
1 420 - 1 624 kg
Pojemność bagażnika
551 L
Pojemność bagażnika
479 - 504 L
Długość
4 450 - 4 465 mm
Długość
-
Szerokość
1 870 mm
Szerokość
1 835 mm
Wysokość
1 620 - 1 645 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 248 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
410 - 463 kg
Ładowność
446 - 516 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Skrzynia CVT, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
163 - 190 KM
Moc KM
158 - 205 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 9,9 s
Maksymalna prędkość
156 - 191 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
260 - 360 Nm
Moment obrotowy
260 - 330 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
120 - 140 kW
Moc kW
116 - 151 kW
Pojemność silnika
1 497 cm3
Pojemność silnika
1 332 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 021 - 2 023
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
F, G, A
Klasa efektywności CO2
E, C
Marka
SsangYong
Marka
Nissan
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.