VS

Toyota Proace Bus vs Maxus Mifa 9 porównanie

Porównaj moc (180 KM vs 245 KM), bagażnik i cenę (161 800 zł vs 303 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Proace Bus czy Maxus Mifa 9.

Toyota Proace Bus vs Maxus Mifa 9: najważniejsze różnice

Toyota Proace Bus

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Maxus Mifa 9

  • zauważalnie większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Proace Bus

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Toyota Proace Bus jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 161 800 zł , podczas gdy Maxus Mifa 9 kosztuje 303 100 zł . Różnica wynosi około 141 297 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Maxus Mifa 9: z wynikiem 21,3 kWh/100km jest lekko bardziej wydajny niż Toyota Proace Bus, który zużywa 24,2 kWh/100km. Różnica to około 2,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Maxus Mifa 9 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 440 km, czyli około 97 km więcej niż Toyota Proace Bus.

Mifa 9

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maxus Mifa 9 ma zauważalnie więcej mocy245 KM zamiast 180 KM. To różnica około 65 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maxus Mifa 9 jest istotnie szybszy – 8,9 s wobec 13,3 s. Różnica wynosi około 4,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Bus ciągnie trochę mocniej – 400 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 50 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Toyota Proace Bus oferuje więcej miejsc siedzących – 9 wobec 7.

Pod względem masy własnej Toyota Proace Bus jest widocznie lżejszy – 1 835 kg wobec 2 385 kg. Różnica to około 550 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maxus Mifa 9 oferuje znacznie więcej miejsca – 466 L wobec 0 L. To różnica około 466 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota Proace Bus wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 265 kg wobec 615 kg. Różnica to około 650 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Maxus Mifa 9 ma przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 303 100 zł
Mifa 9

Maxus Mifa 9

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 245 KM
  • Zużycie kWh/100km : 21,3 - 21,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 430 - 440 km
Toyota Proace Bus
Maxus Mifa 9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Proace Bus

Toyota Proace, często po prostu Proace, to praktyczny i nieudawany van, który bez zbędnego blichtru przewiezie rodzinę, ekipę lub sporą górę bagażu. Wnętrze nie obiecuje luksusu, ale nadrabia niezawodnością i sprytnymi rozwiązaniami — idealne auto dla tych, którzy wolą użyteczność od pozorów.

szczegóły

Maxus Mifa 9

Maxus Mifa 9 to przestronny i nowoczesny van, który w codziennym użytkowaniu łączy praktyczność z zaskakującym komfortem. Wnętrze kusi ergonomią i przyjazną atmosferą, a jego obecność na drodze nie wywoła ani kompleksów, ani nudów.

szczegóły
Toyota Proace Bus
Maxus Mifa 9

Koszty i Zużycie

Cena
161 800 - 292 700 zł
Cena
303 100 - 364 600 zł
Zużycie L/100km
6,5 - 6,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
24,2 - 24,3 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,3 - 21,8 kWh/100km
Zasięg elektryczny
218 - 343 km
Zasięg elektryczny
430 - 440 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 177 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
MPV
Miejsca siedzące
5 - 9
Miejsca siedzące
7
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 835 - 2 140 kg
Masa własna
2 385 - 2 610 kg
Pojemność bagażnika
0 L
Pojemność bagażnika
466 L
Długość
-
Długość
5 270 mm
Szerokość
1 920 mm
Szerokość
2 000 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 840 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
2 017 L
Ładowność
825 - 1 265 kg
Ładowność
485 - 615 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
136 - 180 KM
Moc KM
245 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 9,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
180 km/h
Moment obrotowy
260 - 400 Nm
Moment obrotowy
350 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
100 - 132 kW
Moc kW
180 kW
Pojemność silnika
2 184 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
A, F, G
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Toyota
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.