VS

BMW i7 vs NIO EL8 porównanie

Porównaj moc (659 KM vs 653 KM), bagażnik i cenę (509 100 zł vs 364 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW i7 czy NIO EL8.

BMW i7 vs NIO EL8: najważniejsze różnice

BMW i7

  • prawie niezauważalnie większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu większy zasięg elektryczny
  • trochę szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

NIO EL8

  • widocznie tańszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i7

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

NIO EL8 jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 364 200 zł , podczas gdy BMW i7 kosztuje 509 100 zł . Różnica wynosi około 144 965 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma BMW i7: z wynikiem 18,5 kWh/100km jest lekko bardziej wydajny niż NIO EL8, który zużywa 21,2 kWh/100km. Różnica to około 2,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego BMW i7 wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 624 km, czyli około 114 km więcej niż NIO EL8.

EL8

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW i7 ma prawie niezauważalnie więcej mocy659 KM zamiast 653 KM. To różnica około 6 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW i7 jest trochę szybszy – 3,7 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW i7 ciągnie widocznie mocniej – 1 100 Nm wobec 850 Nm. Różnica to około 250 Nm.

i7

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: NIO EL8 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.

Pod względem masy własnej BMW i7 jest niewiele lżejszy – 2 595 kg wobec 2 613 kg. Różnica to około 18 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW i7 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 500 L wobec 265 L. To różnica około 235 L litrów.

Pod względem ładowności NIO EL8 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 577 kg wobec 535 kg. Różnica to około 42 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW i7 oferuje bardziej zrównoważony pakiet w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 509 100 zł
i7

BMW i7

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 455 - 659 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,5 - 20,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 559 - 624 km
BMW i7
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW i7

BMW i7 to elektryczna limuzyna flagowa, która łączy elegancję i technologiczną finezję z prowadzeniem, które mimo majestatycznego charakteru potrafi być zaskakująco dynamiczne. Wnętrze to salon na kołach — świetne materiały, cisza i masa rozwiązań uprzyjemniających podróż, więc jeśli chcesz pokazać klasę i poczuć się jak VIP, trudno znaleźć lepszy wybór.

szczegóły

NIO EL8

NIO EL8 to elektryczny SUV z ambicjami luksusowego towarzysza podróży, który kusi przestronnym, nowoczesnym wnętrzem i bogatym pakietem cyfrowych rozwiązań. Jazda nim daje poczucie gładkiej pewności na drodze, a drobne technologiczne sztuczki sprawiają, że codzienne dojazdy przestają być nudne.

szczegóły
BMW i7
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Cena
509 100 - 805 400 zł
Cena
364 200 - 465 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,5 - 20,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,2 - 22 kWh/100km
Zasięg elektryczny
559 - 624 km
Zasięg elektryczny
390 - 510 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
6
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
2 595 - 2 770 kg
Masa własna
2 613 - 2 633 kg
Pojemność bagażnika
500 L
Pojemność bagażnika
265 L
Długość
-
Długość
5 099 mm
Szerokość
1 950 mm
Szerokość
1 989 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 750 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
810 L
Ładowność
480 - 535 kg
Ładowność
557 - 577 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
455 - 659 KM
Moc KM
653 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 5,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
650 - 1 100 Nm
Moment obrotowy
850 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
335 - 485 kW
Moc kW
480 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 022 - 2 023
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.