VS

CUPRA Formentor vs Mitsubishi ASX porównanie

Porównaj moc (390 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (180 600 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Formentor czy Mitsubishi ASX.

CUPRA Formentor vs Mitsubishi ASX: najważniejsze różnice

CUPRA Formentor

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Mitsubishi ASX

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • trochę lżejszy
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Formentor

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Mitsubishi ASX jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy CUPRA Formentor kosztuje 180 600 zł . Różnica wynosi około 70 835 zł.

W spalaniu również widać różnice: CUPRA Formentor zużywa 1,4 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Mitsubishi ASX, który spala 4,3 L/100km. To około 2,9 L/100km różnicy.

ASX

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika CUPRA Formentor ma istotnie więcej mocy390 KM zamiast 158 KM. To różnica około 232 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Formentor jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,2 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 4,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Formentor ciągnie znacznie mocniej – 480 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 235 Nm.

Formentor

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mitsubishi ASX jest trochę lżejszy – 1 296 kg wobec 1 434 kg. Różnica to około 138 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mitsubishi ASX oferuje niewiele więcej miejsca – 484 L wobec 450 L. To różnica około 34 L litrów.

Pod względem ładowności CUPRA Formentor wypada trochę lepiej – 526 kg wobec 445 kg. Różnica to około 81 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Formentor jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 180 600 zł
Formentor

CUPRA Formentor

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 390 KM
  • Zużycie L/100km : 1,4 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 117 - 126 km
CUPRA Formentor
Mitsubishi ASX

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

CUPRA Formentor

CUPRA Formentor to agresywnie wystylizowany crossover, który łączy sportowy temperament z codzienną praktycznością. Za kierownicą daje poczucie zwinności i kontroli, a przy okazji wygląda jakby właśnie wrócił z toru — idealny dla tych, którzy chcą się wyróżnić bez poświęcania wygody.

szczegóły

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX to rozsądny kompaktowy SUV dla tych, którzy cenią praktyczność, wygodne wnętrze i pewne prowadzenie na co dzień. Nie szukaj w nim sportowych emocji — otrzymasz za to solidność, rozsądne koszty eksploatacji i wygląd, który nie będzie krzyczał na parkingu, co czyni go idealnym towarzyszem rodzinnych wyjazdów.

szczegóły
CUPRA Formentor
Mitsubishi ASX

Koszty i Zużycie

Cena
180 600 - 320 500 zł
Cena
109 800 - 166 400 zł
Zużycie L/100km
1,4 - 10,1 L/100km
Zużycie L/100km
4,3 - 6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
117 - 126 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
32 - 229 g/km
CO2
99 - 137 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 434 - 1 742 kg
Masa własna
1 296 - 1 493 kg
Pojemność bagażnika
345 - 450 L
Pojemność bagażnika
348 - 484 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 839 - 1 852 mm
Szerokość
1 797 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
439 - 526 kg
Ładowność
397 - 445 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
150 - 390 KM
Moc KM
115 - 158 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,2 - 9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 480 Nm
Moment obrotowy
190 - 245 Nm
Liczba cylindrów
4 - 5
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
110 - 287 kW
Moc kW
84 - 116 kW
Pojemność silnika
1 498 - 2 480 cm3
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
G, E, D, F, B
Klasa efektywności CO2
D, E, C
Marka
CUPRA
Marka
Mitsubishi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.