VS

CUPRA Formentor vs Porsche Cayman porównanie

Porównaj moc (390 KM vs 500 KM), bagażnik i cenę (180 600 zł vs 697 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Formentor czy Porsche Cayman.

CUPRA Formentor vs Porsche Cayman: najważniejsze różnice

CUPRA Formentor

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • minimalnie lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Porsche Cayman

  • widocznie większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Formentor

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

CUPRA Formentor jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 180 600 zł , podczas gdy Porsche Cayman kosztuje 697 100 zł . Różnica wynosi około 516 534 zł.

W spalaniu również widać różnice: CUPRA Formentor zużywa 1,4 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Porsche Cayman, który spala 13 L/100km. To około 11,6 L/100km różnicy.

Cayman

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Porsche Cayman ma widocznie więcej mocy500 KM zamiast 390 KM. To różnica około 110 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Cayman jest zauważalnie szybszy – 3,4 s wobec 4,2 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Formentor ciągnie niewiele mocniej – 480 Nm wobec 450 Nm. Różnica to około 30 Nm.

Formentor

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: CUPRA Formentor oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej CUPRA Formentor jest minimalnie lżejszy – 1 434 kg wobec 1 490 kg. Różnica to około 56 kg.

Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Formentor oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 450 L wobec 184 L. To różnica około 266 L litrów.

Pod względem ładowności CUPRA Formentor wypada wyraźnie bardziej lepiej – 526 kg wobec 281 kg. Różnica to około 245 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Formentor jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 180 600 zł
Formentor

CUPRA Formentor

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 390 KM
  • Zużycie L/100km : 1,4 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 117 - 126 km
CUPRA Formentor
Porsche Cayman

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

CUPRA Formentor

CUPRA Formentor to agresywnie wystylizowany crossover, który łączy sportowy temperament z codzienną praktycznością. Za kierownicą daje poczucie zwinności i kontroli, a przy okazji wygląda jakby właśnie wrócił z toru — idealny dla tych, którzy chcą się wyróżnić bez poświęcania wygody.

szczegóły

Porsche Cayman

Porsche Cayman to rasowe coupé, które łączy precyzyjne prowadzenie i sportowy charakter z na tyle rozsądną codziennością, że można je brać pod uwagę jako jedyne auto na weekendowe eskapady. W kabinie czuć solidność i klasę, a każda trasa staje się przyjemnością — choć portfel przypomina, że to nie zabawka dla oszczędnych.

szczegóły
CUPRA Formentor
Porsche Cayman

Koszty i Zużycie

Cena
180 600 - 320 500 zł
Cena
697 100 zł
Zużycie L/100km
1,4 - 10,1 L/100km
Zużycie L/100km
13 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
117 - 126 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
32 - 229 g/km
CO2
295 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
54 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 434 - 1 742 kg
Masa własna
1 490 kg
Pojemność bagażnika
345 - 450 L
Pojemność bagażnika
184 L
Długość
-
Długość
4 456 mm
Szerokość
1 839 - 1 852 mm
Szerokość
1 822 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 267 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
272 L
Ładowność
439 - 526 kg
Ładowność
281 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
150 - 390 KM
Moc KM
500 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,2 - 9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
315 km/h
Moment obrotowy
250 - 480 Nm
Moment obrotowy
450 Nm
Liczba cylindrów
4 - 5
Liczba cylindrów
6
Moc kW
110 - 287 kW
Moc kW
368 kW
Pojemność silnika
1 498 - 2 480 cm3
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2021
Klasa efektywności CO2
G, E, D, F, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
CUPRA
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.