VS

Ford Capri vs Renault Master Transporter porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 170 KM), bagażnik i cenę (186 300 zł vs 198 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Capri czy Renault Master Transporter.

Ford Capri vs Renault Master Transporter: najważniejsze różnice

Ford Capri

4,7 (5 Opinie)
oceń
  • niewiele tańszy
  • zdecydowanie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Renault Master Transporter

szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Capri

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Ford Capri jest niewiele tańszy – jego cena zaczyna się od 186 300 zł , podczas gdy Renault Master Transporter kosztuje 198 100 zł . Różnica wynosi około 11 812 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Capri: z wynikiem 13,8 kWh/100km jest znacznie bardziej wydajny niż Renault Master Transporter, który zużywa 22,6 kWh/100km. Różnica to około 8,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Ford Capri wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 627 km, czyli około 179 km więcej niż Renault Master Transporter.

Master Transporter

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ford Capri ma zdecydowanie więcej mocy340 KM zamiast 170 KM. To różnica około 170 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ford Capri jest wyraźnie bardziej szybszy – 5,3 s wobec 13,5 s. Różnica wynosi około 8,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Capri ciągnie znacznie mocniej – 679 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 299 Nm.

Capri

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Ford Capri oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 3.

Pod względem masy własnej Ford Capri jest ledwo lżejszy – 2 001 kg wobec 2 128 kg. Różnica to około 127 kg.

Pod względem ładowności Renault Master Transporter wypada zdecydowanie lepiej – 1 846 kg wobec 587 kg. Różnica to około 1 259 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Capri jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 186 300 zł
Capri

Ford Capri

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 190 - 340 KM
  • Zużycie kWh/100km 13,8 - 16,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 439 - 627 km
Ford Capri
Renault Master Transporter

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Capri

Capri to klasyczne coupe, które na drodze wciąż przyciąga spojrzenia i potrafi rozbudzić uśmiech każdego kierowcy. Dla tych, którzy wolą charakter i radosną prostotę jazdy zamiast elektronicznych bajerów, Capri jest jak ubranie szyte na miarę — z odrobiną nostalgii i sporym temperamentem.

szczegóły

Renault Master Transporter

Renault Master to twardy zawodnik na rynku dostawczaków — przestronny, praktyczny i stworzony do ciężkiej pracy. Za kierownicą nie zachwyca ekstrawagancją, ale daje pewność i niskie koszty użytkowania, co dla wielu kupujących jest wartością samą w sobie.

szczegóły
Ford Capri
Renault Master Transporter

Koszty i Zużycie

Cena
186 300 - 265 300 zł
Cena
198 100 - 279 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
6,8 - 12,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
13,8 - 16,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
22,6 - 25,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
439 - 627 km
Zasięg elektryczny
177 - 448 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 318 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Furgon
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
3
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 001 - 2 206 kg
Masa własna
2 128 - 2 598 kg
Pojemność bagażnika
572 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 872 mm
Szerokość
2 080 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
539 - 587 kg
Ładowność
902 - 1 846 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
190 - 340 KM
Moc KM
130 - 170 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,3 - 8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 - 679 Nm
Moment obrotowy
300 - 380 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
140 - 250 kW
Moc kW
96 - 125 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 997 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, G
Marka
Ford
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.